Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) kiadta az építési engedélyt a Paks II. Atomerőmű Zrt. kérelmére egy betonkeverő üzem vezénylő épületének építésére, továbbá a hozzá kapcsolódó gépjármű-mérleg telepítésére.

Újabb nagy lépést Paks II. felé

A Paks II. Zrt. benyújtotta a két új blokkra vonatkozó létesítésiengedély-kérelmet a nukleáris hatóságnak. Az engedélyezési dokumentáció ellenőrzésére a hatóságnak 12 hónap áll rendelkezésére, amelyet 3 hónappal meghosszabbíthat.
2020.06.27. 17:27

Centiken múlt, de a Debrecen búcsúzik az NB I-től

Viszonylag gyorsan eldőlt, hogy az Újpest és a Kisvárda eredményes játéka miatt a Debrecen–Paks mérkőzésen dől el a bennmaradás kérdése az NB I. 33 fordulójában. A rosszul játszó Loki a hajrában egy szerencsés góllal egyenlített, az egész meccset tekintve a 93. és a 94. percben adódtak a legnagyobb helyzetei – de nem tudott nyerni, kiesett.
2020.06.27. 13:12

Ma minden eldől az OTP Bank Ligában

Ma délután zárul az OTP Bank Liga, a labdarúgó NB I 2019–2020-as idénye. A legfontosabb két, még nyitott kérdés: melyik csapat lesz a harmadik és melyik csapat esik ki a Kaposvári Rákóczi mellett.
2020.06.24. 23:10

Négy gólt szerzett a Paks

A Paksnak elég egy döntetlen a bennmaradáshoz az OTP Bank Liga utolsó fordulójában – de azt a legnagyobb rivális DVSC otthonában kellene kiharcolni. A tolnai zöld-fehérek a 32. forduló utolsó mérkőzésén 4-2-re legyőzték a Diósgyőrt.
2020.06.13. 23:04

Bobál Gergely mesterhármasa is kevés volt a megint talpra álló Paks ellen

A Paks Zalaegerszegen lemásolta a Ferencváros elleni, szerdai bravúrját: kétgólos hátrányból egyenlített, a 90. perc után az egy pontot jelentő találatot megszerezve. A ZTE nem tudott nyerni annak ellenére sem, hogy Bobál Gergely mesterhármast szerzett. Az OTP Bank Liga 29. fordulójában: ZTE–Paks 3-3.
2020.04.23. 10:42

Újabb zöld lámpa Paks 2-nek

Az Európai Bizottság jóváhagyta a Paks II. projekttel kapcsolatos terület-előkészítési munkákat is szabályozó kormányrendelet tervezett módosítását.
2020.02.10. 17:36

Szijjártó Péter: Magyarország élen jár az atomlétesítmények védelme terén

Magyarországot nagyon komoly megbecsülés övezi a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségnél (NAÜ), mert nagyon sokat és eredményesen tett annak érdekében az elmúlt években, hogy saját területén és globálisan is garantált legyen a nukleáris létesítmények védelme, biztonsága - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a NAÜ Nukleáris Védettségi Nemzetközi Konferenciáján elmondott felszólalásában.