eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Munkások tisztítják a falat egy kijevi aluljáróban 2020. május 22-én, a koronavírus-járvány idején. Ukrajnában továbbra sem lassul a koronavírus-fertőzés terjedése, de ettől a naptól kezdve a régiók megkezdhetik a korlátozások enyhítését, attól függően, hogy az adott térségben hány fertőzött van.
Nyitókép: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

Kiugróan rossz járványadatok Ukrajnából

Péntekre egy nap alatt ismét a korábbiaknál nagyobb számú, 876 új koronavírusos fertőzöttet azonosítottak, a Covid-19 betegségbe pedig 27-en haltak bele, közülük 11-en az ország legfertőzöttebb régiójában, Lviv megyében - derült ki az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) által közzétett adatokból, amelyeket az egészségügyi minisztérium is megerősített.

A napi 27 halálos áldozat az eddigi egyik legrosszabb mutató az országban. Ennél több elhunytat június 16-án jegyeztek fel, aznap halt meg a járvány kezdete óta a legtöbb beteg, 31 - mutatott rá az Ukrajinszka Pravda hírportál.

A közzétett adatok alapján az azonosított fertőzöttek száma az országban mostanra elérte a 46 ezer 763-at. Az elhunytaké 1212-re emelkedett, miközben eddig 20 ezer 558-an gyógyultak meg, közülük 505-en az elmúlt napban. Az aktív betegek száma 24 ezer 993-ra nőtt.

Előző nap ismét a nyugat-ukrajnai Lviv megyében jegyezték fel a legtöbb új fertőzéses esetet, szám szerint 153-at. A megyében az azonosított fertőzöttek száma elérte az 5883-at, az elhunytaké 157-re nőt, míg eddig 873-an gyógyultak meg.

A napi fertőzöttek számát tekintve a második helyre a főváros, Kijev került a statisztikában, ahol előző nap 105 új esetet és egy halálos áldozatot jegyeztek fel, a harmadikra pedig Kárpátalja, ahol pedig 80-an betegedtek meg, és még öten hunytak el a fertőzés szövődményei következtében. Kijev az ország második legfertőzöttebb területe Lviv megye után. A fővárosban az azonosított fertőzöttek száma mostanra 5347-re nőtt, a halálos áldozatoké 112-re, míg eddig 1733-an gyógyultak meg.

Kárpátalja megyében a regisztrált fertőzéses esetek száma elérte a 3126-ot,

az elhunytaké a 102-őt, míg eddig 987-en győzték le a kórt.

Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter szokásos napi tájékoztatóján mindazonáltal igyekezett megnyugtatni a lakosságot afelől, hogy a kormány nem tervezi a visszatérést a szigorú országos karanténhoz akkor sem, ha a 100 ezer főre eső Covid-19-betegek száma túllépi a 60-at. A pénteki adatok alapján az országban már 100 ezer főre 59,7 aktív beteg jut. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az országban elsődlegesen a karantén adaptív formája marad érvényben, azaz

azokban a régiókban szigorítanak a korlátozásokon, amelyekben ezt a járványhelyzet megköveteli

a meghatározott kritériumok, elsősorban a betegek száma, a fertőzés terjedésének dinamikája és a kórházi ágyak leterheltsége alapján.

Kiemelte viszont azt is, hogy országos szinten továbbra is érvényben vannak olyan általános szabályok, mint az arcmaszk kötelező viselése a nyilvános helyeken és a közösségi közlekedési eszközökön, a távolságtartás, a fertőtlenítőszerek használata, valamint a különböző rendezvényeken részt vevők létszámára vonatkozó korlátozások.

Az egészségügyi tárca adatai alapján a korlátozások további enyhítéséhez szükséges kritériumoknak jelenleg nem felel meg a főváros, Kijev és kilenc megye, köztük Kárpátalja.

Lvivben (Lembergben) a városi vezetés veszélyhelyzeti bizottsága megtiltotta az éjszakai klubok működését az ottani járványhelyzet miatt - számolt be pénteken az Ukrajinszka Pravda.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Indiában pénteken kezdődött meg a világ legnagyobb általános választása, amelyen közel 1 milliárd választásra jogosult adhatja le a szavazatát. A rendkívüli méretek miatt ezt a szokásosnál sokkal hosszabb időkeretben bonyolítják le, összesen hat héten keresztül zajlik a voksolás, eredményekre csak júniusban lehet majd számítani. A döntés nem könnyű, ugyanis számos olyan tényező van, amely befolyásolhatja a választók döntését. Elemzésünkben összeszedjük, hogy mi motiválhatja most az indiai szavazókat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×