Infostart.hu
eur:
386.16
usd:
331.6
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Rendőrök és mentők az Utrecht belvárosában elkövetett lövöldözés helyszínén 2019. március 18-án. A rendőrség szerint a lövöldözésben többen megsebesültek.
Nyitókép: MTI/EPA/ANP/Robin Van Lonkhuijsen

A külügy is figyelmeztet az utrechti támadás után

Az eddigi információik szerint nincs magyar állampolgár az utrechti lövöldözés áldozatai és a sérültjei között - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) hétfőn az MTI-vel.

A KKM a leghatározottabban elítéli a hollandiai támadást - írták.

Felhívták a Hollandiában tartózkodók vagy oda igyekvők figyelmét, hogy az Utrechtben elkövetett fegyveres támadást követően Hollandiában megemelték a biztonsági készültséget;

a nagyvárosokban, repülőtereken és pályaudvarokon fokozott rendőri jelenlétre és ellenőrzésekre lehet számítani.

Utrecht tartomány terrorfenyegetettségét a holland hatóságok hétfő 18 óráig a legmagasabb (5-ös) szintre emelték, az ország többi részén a 4-es besorolás változatlan.

A KKM kéri a magyar állampolgárokat, hogy kövessék fokozott figyelemmel és maximálisan tartsák be a helyi hatóságok és rendvédelmi szervek utasításait.

Három halottja és kilenc sebesültje van a hétfői utrecthi lövöldözésnek, amely egy villamoson zajlott. Jan van Zanen polgármester szerint az a legvalószínűbb, hogy a szökésben lévő gyanúsított, egy 37 éves török születésű férfi terrorista indíttatásból követte el tettét.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×