Infostart.hu
eur:
357.57
usd:
313.6
bux:
142140.68
2026. július 13. hétfő Jenő

A harmadik világháborútól féltek 1968-ban

A bonni kormány 1968-ban tartott attól, hogy a Varsói Szerződés csapatai Nyugat-Németországba is bevonulnak - közölte Egon Bahr, aki akkoriban a bonni külügyminisztérium tervezési részlegének a főnöke volt.

A német szociáldemokrata politikus a Deutschlandfunk rádióban elmondta: nagyon aggódtak, hogy a csapatmozgások nem csak Csehszlovákiát érinthetik.

Egon Bahr ugyanakkor hozzátette: a német szövetségi hírszerzés által lehallgatott rádióbeszélgetésekből kiderült, hogy a csapatok bevetése kizárólag Csehszlovákiára vonatkozik.

1968. augusztus 21-re virradó éjszaka a Varsói Szerződés öt tagállamának (Szovjetunió, Lengyelország, Magyarország, Német Demokratikus Köztársaság, Bulgária) csapatai bevonultak Csehszlovákiába, és erőszakkal véget vetettek a csehszlovák kommunista párt "prágai tavaszként" ismert reformkísérleteinek.

Mivel Nyugat-Németország a NATO tagja volt, ezért az NSZK elleni támadás minden bizonnyal a harmadik világháború kitöréséhez vezetett volna.

Címlapról ajánljuk
A forintot Trump szavai sem mentették meg: elszállt a magyar deviza ereje

A forintot Trump szavai sem mentették meg: elszállt a magyar deviza ereje

A közel-keleti konfliktus kiújulása és a Hormuzi-szoros lezárása nyomán hétfő hajnalban megugrott az olajár, a Brent hordónkénti ára ismét 80 dollár közelébe szökött fel. A befektetők a biztonságosabb dollár felé fordultak, ami a kockázatosabb devizákat, köztük a forintot is nyomás alá helyezte. Délelőtt ugyan erőre talált a forint, és korrigálni kezdte a veszteségeket, de délután szép lassan ismét elkezdett visszagyengülni a magyar deviza. A piaci figyelmet a hét során az amerikai inflációs adatok és a közel-keleti fejlemények irányíthatják. Itthon fontosak lehetnek a Magyar Péter vezette kormány gazdaságpolitikai intézkedései is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×