Infostart.hu
eur:
352.98
usd:
308.9
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán

A hágai börtönből hagyta jóvá a kormányalakítási terveket Seselj

A hágai nemzetközi börtönben lévő szerb radikális pártvezér üzenetben tudatta híveivel, hogy támogatná az Európa-ellenes szerb jobboldali kormány megalakítását.

Kétnapos hágai látogatáson vett részt a szerb radikális párt két legmagasabb rangú vezetője, és a börtönben felkeresték a háborús bűnökkel és népirtással vádolt Vojislav Seseljt, a párt igazi elnökét, aki immár öt éve van rács mögött.

Vasárnap visszatértek Belgrádba a pártvezetők, és bejelentették, hogy Seselj egyetért Vojislav Kostunica kormányfő nép-nemzeti demokratikus pártjával és a szocialistákkal való együttműködéssel és kormánykoalíció, valamint parlamenti többség alakításával.

Seselj örömmel állapította meg, hogy az Európa-barát Borisz Tadics államfő elveszítette a fejét, és rádöbbent vereségére - tették hozzá a pártvezetők.

Annak ellenére, hogy a szocialista hatalom korábban kétszer is bebörtönözte, Seselj a hágai börtönből jóváhagyta a szocialistákkal együtt alakuló koalíciót. Az ily módon megalakuló szerb kormány nem az uniós társulást tartaná elsődleges célnak, hanem Koszovó visszaszerzését, és a közeledést Oroszországhoz.

A szerb radikális párt vezetői bíznak abban, hogy létrejön a nacionalista koalíció, és úgy számítják, hogy a hatalomgyakorlás 90 százaléka a radikális párté lesz. Nagy a valószínűsége annak, hogy a hatalomra kerülés esetén a hágai börtönben ülő Seseljt teszik meg államfőnek.

Hanganyag: Nagy Nándor (Újvidék)

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×