Infostart.hu
eur:
359.46
usd:
309.93
bux:
129944.23
2026. május 22. péntek Júlia, Rita

Sikeres hadművelettel fogadták a francia külügyminisztert

Kétnapos látogatásra Afganisztánba érkezett a francia külügyminiszter. Bernard Kouchner azután utazott az ázsiai országba, hogy Párizs bejelentette: 700 katonával erősítik a NATO kötelékében szolgáló erőket.

A francia diplomácia irányítója kanadai kollégájával, Maxime Bernier-vel együtt ellátogat a dél-afganisztáni Kandahárba is.

Kanada egy 2500 fős kontingenst állomásoztat a tartományban, és 2002 óta 82 katonája halt meg a tálibokkal folytatott harcokban. Ottawa hónapok óta kéri a nemzetközi biztonsági erők megerősítését.

Közben a dél-afganisztáni Zábul tartomány kormányzóhelyettese közölte: az afgán hadsereg a nemzetközi erők légi támogatásával megölt 24 tálib lázadót. A pénteken kezdett hadművelet célja az volt, hogy visszaszerezzék az ellenőrzést a lázadóktól egy fő közlekedési út felett.

Címlapról ajánljuk
Üzemi baleset történt Tiszaújvárosban – egy kétgyermekes családapa vesztette életét

Üzemi baleset történt Tiszaújvárosban – egy kétgyermekes családapa vesztette életét

Sikerült eloltani a péntek délelőtti robbanás során keletkezett tüzet a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy kétgyermekes családapa vesztette életét, ketten súlyosan, négy könnyebben megsérültek. Veszélyes anyag nem került a levegőbe – hangzott el a helyszínen tartott péntek délutáni sajtótájékoztatón. Kapitány István szerint a balesetnek nincs kihatása az ország üzemanyagellátására, Hernádi Zsolt szerint a műanyaggyártás sincs veszélyben. A vizsgálat megkezdődött, a kormány is részt vesz benne és részletes tájékoztatást adnak róla.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
Furcsa lett az influenzaszezon vége, rekordot is hozott, nem is egyet

Furcsa lett az influenzaszezon vége, rekordot is hozott, nem is egyet

Hivatalosan a 20. héten szokott véget érni az influenzaszezon, legalábbis az NNGYK részletes heti jelentéseit tekintve, de idén - ami ugyan nem példa nélküli - az utolsó két hétben emelkedett az akut légúti fertőzés tüneteivel orvoshoz fordulók száma, és néhány sajnálatos rekordot is sikerült elérni. Grafikon-bonanzával búcsúzunk egy időre a tüsszögés-köhögés-orrfolyás tespedést termő triójától.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×