Infostart.hu
eur:
355.44
usd:
312.79
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Brutálisan leverték a fehérorosz ellenzéki felvonulást

Fehéroroszországban gumibottal oszlatta fel a rohamrendőrség Minszk központjában az ellenzékiek tüntetését.

A több ezer fős tömeg a történelmi piros-fehér-piros fehérorosz, valamint európai uniós zászlók alatt, "Szabadság", "Függetlenség", "Éljen Belarusz", "Le Lukával" (Aljankszandr Lukasenka államfő) kiáltásokkal a Függetlenség sugárúton haladt, amikor a rohamrendőrök gumibotokkal ütlegelni kezdték a tüntetőket, főként a fiatalokat.

Helyszíni jelentések szerint több tucatnyi tüntetőt előállítottak, erővel a várakozó rendőrautókba tuszkoltak és a rendőrkapitányságokra, illetve az előzetes fogdába vitték őket. Az egyik tüntetőt, egy középkorú nőt, aki menekülni próbált, a rendőrök elgáncsolták és a hajánál fogva egy rendőrségi autóbuszhoz vonszolták.

Anatol Ljabedzka ellenzéki vezető szerint a hatóságok fellépése eltúlzott volt. "Megmutatják a világnak, hogy Fehéroroszországban diktatúra van, nincsen szólás- és gyülekezési szabadság" - mondta a politikus.

Március 25-e "a Szabadság Napja" - a fehérorosz ellenzék tüntetéseinek hagyományos napja. Ezen a napon kiáltották ki 1918-ban a kérészéletű független fehérorosz államot. Uladzimir Naumav belügyminiszter a tüntetés előtt figyelmeztetett: megakadályozzák az engedély nélküli menetet.

Aljankszandr Lukasenkát Washington Európa utolsó diktátorának nevezi az ellenzék és a független sajtó elnyomása miatt.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×