Infostart.hu
eur:
355.4
usd:
312.93
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos

"Nem szabad feláldozni a tibeti népet"

Indokoltnak tartja a pekingi nyári olimpia bojkottját az Európai Parlament elnöke, ha Kína továbbra is elutasít mindenféle párbeszédet a dalai lámával, a tibetiek szellemi vezetőjével.

Hans-Gert Pöttering a Bild am Sonntag című német lapnak nyilatkozva kijelentette: Kína fontos partner Európa számára, de a tibeti népet nem szabad ezért feláldozni.

Az Európai Parlament szerdán vitatja meg a tibeti fejleményeket. Hans-Gert Pöttering közölte: kezdeményezi, hogy az Unió tagállamai alakítsanak ki közös álláspontot a tibetiek emberi jogainak védelméről.

Az Európai Unió sportminiszterei a hét elején tartott szlovéniai megbeszélésükön ellenezték a pekingi olimpia bojkottálását.

Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×