Infostart.hu
eur:
386.55
usd:
331.5
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog

Óriási pénzt ígérnek a volt miniszterelnöknek titkaiért

Ötmillió fontot (csaknem 1,8 milliárd forintot) kap memoárja megírásáért a volt brit kormányfő.

Tony Blair visszaemlékezése csak azután - várhatóan 2009-ben - jelenik meg, hogy Nagy-Britanniában megtartották a következő választást.

A volt kormányfő nem akarja rontani a Munkáspárt esélyeit - írta a The Sun, arra utalva, hogy a memoárból sok minden kiderülhet a jelenlegi miniszterelnök, Gordon Brown és Tony Blair hosszú háborúskodásáról.

Remélem, visszaemlékezésem komoly és elgondolkoztató, ugyanakkor szórakoztató módon tekint majd vissza képviselőségem és miniszterelnökségem idejére - nyilatkozta a politikus.

A hatalmas summának számító honoráriumot az indokolja, hogy a kiadó, a Random House reményei szerint a könyv nagy számban kel majd el a brit és az amerikai piacon.

A kiadói szakma egyik bennfentese azt mondta, hogy az "amerikaiak szeretik Tonyt", így a tengerentúl lesz az elsőszámú piaca a könyvnek.

Címlapról ajánljuk
A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én
Felkészülés 2026

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×