Infostart.hu
eur:
392.77
usd:
342.56
bux:
122255.73
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

Bush-tanácsadó: "Gyűlölöm az összes iránit"

Testközelből ismerhették meg az amerikai külpolitikát azok a brit parlamenti képviselők, akik az amerikai védelmi minisztériumba látogattak, hogy az iraki és az iráni helyzetről tárgyaljanak.

A találkozón Debra Cagan, az amerikai elnök egyik külpolitikai tanácsadója kijelentette, hogy az Egyesült Államok nem tervez katonai csapást Irán ellen, de nem zárta ki ennek lehetőségét, ha a perzsa állam folytatja nukleáris programját.

A brit politikusok szerint amerikai kollégájuk a beszélgetés egy pontján kijelentette: "Mindenesetre én gyűlölöm az összes iránit".

A látogatók elmondták: noha ez afféle félreszólás volt, illeszkedett tárgyalópartnerük általános viselkedésébe.

"Sokkal szívesebben beszélt arról, hogy nem kedveli az irániakat, mint az amerikai támadási szándék hiányáról. Az utóbbinál a hangnem nem illeszkedett a mondanivalóhoz" - mondta el az egyik brit képviselő.

Egyik kollégája kijelentette: "Az az érzésem támadt, hogy Amerikában egyesek már csak az ürügyet keresik Irán megtámadására. Nagyon riasztó volt".

Debra Cagan kifogásolta a Bászrából történő brit kivonulást is, amelyet túl korainak tartott, mondván: ha a britek elhagyják Dél-Irakot, az irániak foglalják el a helyüket.

A Pentagon tagadta, hogy Debra Cagan gyűlöletét fejezte volna ki az irániakkal szemben, a Mail on Sunday-nek nyilatkozó négy brit képviselő közül azonban három megerősítette ezt az információt, egyikük pedig nem kívánta kommentálni az értesülést.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.19. csütörtök, 18:00
Borvendég Zsuzsanna
a Mi Hazánk EP-képviselője, a párt képviselő-jelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×