Infostart.hu
eur:
387.15
usd:
328.56
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás

Gyanús marokkóikat vettek őrizetbe Olaszországban

A közép-olaszországi Perugiában letartóztattak három marokkói férfit terrorcselekmény elkövetésének gyanúja miatt. A hatóságok egy negyedik férfit még keresnek.

Az ANSA olasz hírügynökség tudósítása szerint a sejt tagjai iszlamista eszméket vallanak, és közel állhatnak az al-Kaida nemzetközi terrorhálózathoz. A letartóztatottak egyike egy Perugia külvárosában működő mecset imámja.

A nyomozók elmondták: a gyanúsítottakat kiképezték fegyverek és robbanószerkezetek használatára, sőt méreganyagokkal való bánásmódra.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében - erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×