Infostart.hu
eur:
391.38
usd:
340.27
bux:
122028.59
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

A nagyhatalmak összevesztek a BT ülésén

Elhalasztották az ENSZ Biztonsági Tanács állandó tagállamai és Németország újabb egyeztetését az iráni atomprogramról az amerikai és az orosz fél nézeteltérése miatt.

Az ülés kezdetén egy amerikai diplomata bírálta a fehérorosz vezetést, amiért bebörtönzi az ellenzék hangadóit és megsérti a véleménynyilvánítás szabadságát.

A fehérorosz elnököt támogató Oroszország ENSZ-nagykövete a kijelentésre reagálva azt mondta: az ügy nem tartozik a BT-re. Hozzátette: a történtek után a tárgyalások Iránról már nem lehetnek eredményesek.

Illetékesek közlése szerint hamarosan újra összehívják a tárgyalást; egyetértés esetén még karácsony előtt megszülethet a határozat, amely joghátrányokat helyez kilátásba Teheránnal szemben, amiért az nem állította le vitatott urándúsítását.

Címlapról ajánljuk
Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az ivóvízhez való hozzáférés az Irán ellen folytatott háborúban érintett államok egyik legnagyobb sebezhető pontja. Ugyan ezek az országok egy természeti kincsből, az olajból gazdagodtak meg, de egy másikhoz, a vízhez való hozzáférés létfontosságú a számukra. Ezt pedig a tengervizet sótalanító üzemek jelentik.

Czepek Gábor Kijevből: „várjuk a választ, pénteken is itt leszünk”

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről – közölte Czepek Gábor, a kőolajvezeték állapotát vizsgáló magyar küldöttség vezetője az ukrán fővárosból jelentkezve esti Facebook-videójában.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×