Infostart.hu
eur:
362.49
usd:
314.51
bux:
146453.37
2026. július 31. péntek Oszkár

Kiss Boáz: a fel nem robbant gránátok több életet követeltek

Lassan normalizálódik az élet a bombázások után Libanonban - mondta el a Magyar Ökomenikus Segélyszervezet helyszínen tartózkodó szóvivője. Kiss Boáz szerint a nagyobb városokban beszerezhetőek a legfontosabb élelmiszerek. A megmaradt házakba visszatérő lakóknak az egyik legnagyobb gondot a fel nem robbant gránátok és bombák jelentik, amelyek már több emberéletet is követeltek az elmúlt pár napban.

Lassan ugyan, de kezd normalizálódni az élet Libanonban. A tűzszünet kezdete után azonnal elkezdtek visszatérni az elmenekült lakosok. Helyzetüket nehezíti az, hogy ha nagyjából épen is maradt a házuk, sok kertben, illetve az utcákon még mindig találni fel nem robbant gránátokat, bombákat, veszélyes lövedékeket - mondta az InfoRádiónak Kiss Boáz.

A libanoni hadsereg olyan szórólapokkal igyekszik figyelmeztetni a lakosságot a veszélyre, amelyen a veszélyes szerkezetek képei is szerepelnek. A segélyszervezet szóvivője szerint ennek ellenére csütörtökön hét, pénteken pedig legalább három ember életét vesztette ezek miatt.

Százezer hajléktalan

A hírek szerint mintegy 25-30 ezer ház és lakóépület semmisült meg, és legalább 100 ezren váltak hajléktalanná. Kiss Boáz elmondta: a dél-libanoni Szaida közelében összesen 70 menekülttábort állítottak fel az elmúlt hetekben, ezek közül kettőben laknak még.

A segélyszervezet szóvivője szerint élelmiszert és az egyéb napi szükségletek kielégítését szolgáló árukat lehet kapni a nagyobb városokban. A Magyar Ökomenikus Segélyszervezet is a helyszínen szerzi be segélycsomagjainak tartalmát.

Nyugalmat és békét szeretnének


A szervezet Bejrút déli részének egy szétlőtt kerületében 500 családi csomagot osztott szét, amellyel mintegy 8 ezer embernek juttattak élelmiszert és higiénia egységcsomagokat. Két menekülttáborban szintén 500 családi csomagot fognak szétosztani - tette hozzá Kiss Boáz.

A libanoniak elsősorban nyugalomban, békében szeretnének élni, és azt is szeretnék, ha a jövőben kiteljesedne az ország függetlensége - hangsúlyozta a segélyszervezet szóvivője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter rendkívüli bejelentkezése

Magyar Péter rendkívüli bejelentkezése

A miniszterelnök a százhalombattai Dunamenti Erőműből jelentkezett be csütörtök este.

A Föld szomorú napja az idei év július 30-a

Július 30-án az emberiség elérte a túlfogyasztás napját, ami azt jelenti, hogy gyorsabban használja fel a természet erőforrásait, mint amilyen ütemben a Föld ökoszisztémái képesek azokat megújítani. Bíró Imola, a Követ Egyesület kommunikációs vezetője az InfoRádió kérdésére elmondta: szinte még egy Föld bolygóra lenne szükség ahhoz, hogy ezt az életmódot folytatni tudjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
Szép pluszban zártak a tőzsdék a tengerentúlon: nagyot mentek a chipgyártók és a Microsoft

Szép pluszban zártak a tőzsdék a tengerentúlon: nagyot mentek a chipgyártók és a Microsoft

A nemzetközi piacokon ma is a tegnapi nagy amerikai esés utóhatásai és az AI-beruházások megtérülésével kapcsolatos aggodalmak határozták és határozzák meg a hangulatot. Európában ugyan napközben kisebb felpattanás bontakozott ki, de az összkép továbbra is bizonytalan maradt, ráadásul több gyorsjelentésre is heves árfolyamreakció érkezett: az Adidas például közel 17 százalékot zuhant. Összességében tehát ideges, erősen vállalati hírek által vezérelt kereskedést láttunk, érdemi megnyugvás nélkül. A magyar tőzsdén is sokáig bizonytalanságban telt a nap, a vége azonban nagyon erős lett, elsősorban az OTP-nek köszönhetően: mind a BUX index, mind az OTP új történelmi csúcsot ért el. Amerikában a chipgyártók vezették az emelkedést: a Sandisk 24, a Micron Technology árfolyama pedig 18%-os pluszban zárt, a kedvező gyorsjelentésnek köszönhetően pedig a Microsoft is 15%-kal feljebb került. A főbb részvényindexek közül a Dow 1,2, a Nasdaq 3, az S&P pedig 1,7%-ot emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×