Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 8. vasárnap Zoltán

Elszabadult egy vonat Svájcban, többen meghaltak

Egy mozdonyvezető és két pályamunkás vesztette életét Svájcban, miután egy elszabadult műszaki szerelvénye nekicsapódott egy másik vonatnak.

Az öt kocsiból álló műszaki szerelvény egyelőre ismeretlen okból irányíthatatlanná vált egy meredek lejtőn a Svájc középső részén fekvő Bausee közelében, a Bern környéki hegyekben.

Miközben a jármű egyre gyorsult, a rajta tartózkodó mozdonyvezető és a két munkás, hasztalan próbálva behúzni a fékeket, riasztotta a lötschbergi vasúti igazgatóságot, amelynek munkatársai úgy döntöttek, hagyják, hogy a szerelvény sík terepre jusson, és majd ott próbálják megállítani a száguldó vonatot egy másik vonat segítségével.

A Thun városa közelében bekövetkezett ütközés azonban olyan erős volt, hogy annak következtében a műszaki szerelvényen tartózkodó három ember életét vesztette.

Az összeütközés helyszínén dolgozó munkásoknak nem esett baja. A műszaki szerelvény 200 méteren keresztül tolta maga előtt a síneken az elé állított kocsikat, mielőtt megállt.

Címlapról ajánljuk

Sosem hallott párt is országos listát állított, komoly trollkodás lehet a dologból

A rendszerváltás óta a legrövidebb szavazólapra számíthatnak a választópolgárok az április 12-i országgyűlési választáson. Bár a Nemzeti Választási Bizottság szombat esti ülésén hét pártlistát sorsolt ki, a „Tea Párt Közösség” megjelenése csupán egy jogi kiskapu kihasználása: a szervezetnek egyetlen egyéni jelöltje sincs, így biztosan kiesik a rostán.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Kemény csapással fenyegette meg Trump Teheránt, kezd kiéleződni az ellentét az iráni politikai és katonai vezetés között – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Délelőtt az iráni politikai vezetés jelezte, hogy befejezik az arab államok támadását, de nagyon úgy fest, hogy a hadsereg és a Forradalmi Gárda ezt máshogy gondolja. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×