Infostart.hu
eur:
382.55
usd:
326.96
bux:
108243.36
2025. december 11. csütörtök Árpád

Irán szomszédjaival megosztja atomprogramját

Irán hajlandó nukleáris technológiáját megosztani a környező országokkal - jelentette be Irán legfőbb vallási és politikai vezetője Teheránban, miután a szudáni elnökkel tárgyalt.

Ali Hamenei ajatolláh azt mondta: Irán nukleáris technológiával összefüggő ismeretei jó példái az ország tudományos képességeinek.

Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter nyugtalanítónak nevezte, hogy Irán meg kívánja osztani más országokkal a nukleáris technológiát.

Megismételte: a nemzetközi közösség nem fogja engedni, hogy egy polgári célú nukleáris program leple alatt Irán olyan műszaki ismeretekre tegyen szert, amelyek atomfegyver előállításához vezethetnek.

Korábban az iráni atomprogram felelős vezetője ismét azzal fenyegetőzött: Teherán megszakítja kapcsolatait a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel, ha szankciókkal sújtják, ahogy azt az Egyesült Államok korábban kilátásba helyezte.

Címlapról ajánljuk

Leszámolhatnak a nyolcórás munkaidővel Németországban

Nem kizárt, hogy a németek jövőre búcsút inthetnek a hagyományos nyolcórás munkanapnak. A kormányon lévő CDU/CSU és SPD koalíciója legalábbis ezt tervezi, és rugalmas munkaidőt biztosító törvényjavaslatot készít elő.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×