Infostart.hu
eur:
386.48
usd:
332.51
bux:
125920.81
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Fertőzött csirkékkel játszottak a gyerekek

Két új emberi madárinfluenzás megbetegedést jelentettek be vasárnap az egyiptomi hatóságok. A két beteg testvér: egy másfél éves és egy hatéves kislány. Mindketten játszottak fertőzött csirkékkel.

Az egyiptomi egészségügyi miniszter bejelentése szerint a két kislány állapota stabil, a páciensek minden szükséges orvosi segítséget megkapnak. A vizsgálatok szerint a család többi tagja nincs megfertőzve.

A két új esettel 7-re emelkedett Egyiptomban a H5N1-es emberi madárinfluenzás fertőzések száma, közülük ketten meghaltak.

A térségben Egyiptomban a legsúlyosabb a helyzet. Az ország 26 tartományából 19-ben találtak már fertőzött baromfit.

A költöző madarak útja Egyiptomon keresztül vezet.

Címlapról ajánljuk

Egy néhány hetes iráni háború is 1-2 százalékos inflációs nyomást okozhat

Az amerikai típusú Brent kőolaj ára megy fölfelé, és Európában a földgázé is, mivel a világ legnagyobb kitermelője, Kuvait nem fér hozzá a piachoz. Ha elhúzódik az iráni háború, felfelé száguldó benzinárakkal fogunk találkozni, ami a szállítmányozásra is kihat az egész világon, így a boltokban is emelkedhetnek az árak – mondta Somosi Zoltán, a Klímapolitikai Intézet kutatója az InfoRádióban.
Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, légicsata volt Katar felett, megtámadták Azerbajdzsánt - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, légicsata volt Katar felett, megtámadták Azerbajdzsánt - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×