A több napon át tartó viharok után megduplázódott a lakásbiztosítást keresők száma a Netrisk.hu-n. Mint a portál ügyvezető igazgatója, Besnyő Márton az InfoRádióban elmondta, az előző év hasonló időszakának adataihoz képest négyszer több lakásbiztosítási szerződést kötöttek most. Hasonló a növekedés a cascobiztosítások terén is.
"Adataink alapján ügyfeleink többsége inkább váltott, és újrakötötte a lakásbiztosítását, ez nem is csoda, hiszen Magyarországon kiemelkedően állunk a lakásbiztosítás elterjedtségével, 3,5 millió lakóingatlan, azaz négyből három lakás biztosított. Ugyanakkor azt is látjuk, hogy ezek a biztosítások nagy arányban elavultak, több mint öt éve nem kötötték újra az ügyfelek, így nem biztos, hogy teljes körű védelmet nyújtanak egy-egy káresemény esetén" – hívta fel a figyelmet.
Érdemes évente kalkulálni és újrakötni a biztosításokat, ezzel naprakészen lehet tartani, és elkerülhetjük a drasztikus díjváltozásokat is.
"A viharral kapcsolatban a legfontosabb fedezetek az ablaktörés, a villámcsapás, a dugulás és a felelősségbiztosítás. Ezeket mindenképpen érdemes a biztosításba beletenni. Emellett fontos, hogy az újraépítés összegét is minden évben újraszámoljuk és a piaci átlaghoz megfelelően igazítsuk" – mutatott rá. Ez utóbbira azért lehet szükség, mert a lakásbiztosítási árra a lakás állapota van a leginkább hatással.
"Alapvetően az újraépítés az, ami hatással van a lakásbiztosítás díjára. Ha ezen nem változtatunk, akkor egy akár egymillió forintos tetőkárnál, ha csak az újraépítési összeg feléig volt biztosítva az ingatlanunk, akkor a biztosító is csak a kárösszeg felét fogja kifizetni. Nem érdemes spórolni ezen, az éves díj augusztusban mindössze 38 ezer forint volt egy átlagos lakóingatlanra, ami elenyésző a potenciális kárhoz képest" – nyomatékosította Besnyő Márton.
A mostani vihar után több mint negyvenezer kárbejeneltés érkezett, és várhatóan 4,5 milliárd forint összegben fognak kártalanítani a biztosítók.
A casco iránti érdeklődés is négyszeresen emelkedett, igaz, itt a drágulás is sokkal masszívabb, több mint 20 százalékos – egyrészt a forintgyengülés, másrészt az autószerelés díjemelkedése miatt.