eur:
410.96
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
damaged roof at an old house - photo
Nyitókép: FooTToo/Getty Images

Most a lakásbiztosítás piacán tört ki a vihar

A múlt héten országszerte pusztító viharokat követően 104 százalékkal nőtt a lakásbiztosítások iránti érdeklődések száma, és 64 százalékkal több szerződés született az egy héttel korábbihoz képest. A cascók iránt a korábbinál jóval többen érdeklődtek – mondta az InfoRádióban a piacvezető hazai biztosítási portál, a Netrisk.hu ügyvezető igazgatója, Besnyő Márton.

A több napon át tartó viharok után megduplázódott a lakásbiztosítást keresők száma a Netrisk.hu-n. Mint a portál ügyvezető igazgatója, Besnyő Márton az InfoRádióban elmondta, az előző év hasonló időszakának adataihoz képest négyszer több lakásbiztosítási szerződést kötöttek most. Hasonló a növekedés a cascobiztosítások terén is.

"Adataink alapján ügyfeleink többsége inkább váltott, és újrakötötte a lakásbiztosítását, ez nem is csoda, hiszen Magyarországon kiemelkedően állunk a lakásbiztosítás elterjedtségével, 3,5 millió lakóingatlan, azaz négyből három lakás biztosított. Ugyanakkor azt is látjuk, hogy ezek a biztosítások nagy arányban elavultak, több mint öt éve nem kötötték újra az ügyfelek, így nem biztos, hogy teljes körű védelmet nyújtanak egy-egy káresemény esetén" – hívta fel a figyelmet.

Érdemes évente kalkulálni és újrakötni a biztosításokat, ezzel naprakészen lehet tartani, és elkerülhetjük a drasztikus díjváltozásokat is.

"A viharral kapcsolatban a legfontosabb fedezetek az ablaktörés, a villámcsapás, a dugulás és a felelősségbiztosítás. Ezeket mindenképpen érdemes a biztosításba beletenni. Emellett fontos, hogy az újraépítés összegét is minden évben újraszámoljuk és a piaci átlaghoz megfelelően igazítsuk" – mutatott rá. Ez utóbbira azért lehet szükség, mert a lakásbiztosítási árra a lakás állapota van a leginkább hatással.

"Alapvetően az újraépítés az, ami hatással van a lakásbiztosítás díjára. Ha ezen nem változtatunk, akkor egy akár egymillió forintos tetőkárnál, ha csak az újraépítési összeg feléig volt biztosítva az ingatlanunk, akkor a biztosító is csak a kárösszeg felét fogja kifizetni. Nem érdemes spórolni ezen, az éves díj augusztusban mindössze 38 ezer forint volt egy átlagos lakóingatlanra, ami elenyésző a potenciális kárhoz képest" – nyomatékosította Besnyő Márton.

A mostani vihar után több mint negyvenezer kárbejeneltés érkezett, és várhatóan 4,5 milliárd forint összegben fognak kártalanítani a biztosítók.

A casco iránti érdeklődés is négyszeresen emelkedett, igaz, itt a drágulás is sokkal masszívabb, több mint 20 százalékos – egyrészt a forintgyengülés, másrészt az autószerelés díjemelkedése miatt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×