Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka
Varga Mihály pénzügyminiszter beszél A gazdasági válságkezelés eszközei, támogatás- és adópolitika, a gazdasági kamarák szerepe címmel rendezett szakmai konferencián a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarán 2022. október 17-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Varga Mihály: Magyarország előtörleszette az államadósság egy részét - videó

A pénzügyminiszter ezt Facebook oldalán jelentette be.

Varga Mihály szerint a magyar gazdaság elég erős ahhoz, hogy nemcsak határidőre, hanem még a lejárat előtt tudja visszafizetni a kölcsönöket. Az Államadósság Kezelő Központ összesen egy milliárd dollár, vagyis 370 milliárd forint értékben vásárolt vissza az idén és jövőre lejáró dollárkötvényeket.

A miniszter hangsúlyozta, hogy ezzel rövidült az államadósság futamideje és erősödött az ország pénzügyi stabilitása.

Emlékeztetett rá, hogy tavaly, a vártnál jobban, a GDP 73,5%-ra sikerült csökkenteni az államadósságot. Ez alapján arra lehet számítani, hogy az idén még tovább javulhat ez az arány.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 31. 16:06
×
×