Infostart.hu
eur:
386.62
usd:
331.92
bux:
119699.76
2026. január 14. szerda Bódog
Calculator with wooden house and coins stack and pen on wood table. Property investment and house mortgage financial concept
Nyitókép: marchmeena29/Getty Images

Tizenhétezerszer drágább Magyarország legdrágább ingatlana a legolcsóbbnál

2022-ben lehetett 5 milliárdért, de "három kilóért" is otthont találni. Nem budapesti volt a legdrágább, de a legolcsóbb sem.

A Portfolio.hu az Ingatlan.com adatai alapján összeállítást közölt a 2022-ben gazdát cserélt legdrágább és legolcsóbb ingatlanokról, összesen 605 ezer eladó és kiadó tétel alapján, 2941 településről. Majdnem rekord, 23 százalék volt a tulajdonosok saját hirdetése az összes közül.

Lássuk a legeket!

A legdrágábban hirdetett ingatlan Mocsán fekszik (Komárom-Esztergom megye),

5,2 milliárd forintért

kínálták, legjelentősebb értéke a 920 négyzetméteres kastély, amely saját patakkal, halastóval és helikopterleszállóval. A dobogóra felfért még egy II. kerületi, 8 szobás villaépülettel 3 milliárd forintért, továbbá egy svábhegyi 744 négyzetméteres, 12 szobás villa, 5 ezer négyzetméteres parkkal (2,6 milliárd).

A legolcsóbb egy csanádalberti romos ház volt, mindössze

300 ezer forintért.

Ennél csak 90 ezer forinttal volt drágább egy létavértesi tanya, és 150 ezerrel egy 80 négyzetméteres jászfelsőszentgyörgyi vályogház.

A két véglet közt 17 ezerszeres különbség van.

Címlapról ajánljuk
Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Hátraarc a forintnál, volatilitás a feltörekvő devizáknál

Hátraarc a forintnál, volatilitás a feltörekvő devizáknál

Szerda reggel a devizapiacokon még a kivárás dominált, majd délelőtt a forint erősödni tudott a dollárral és az euróval szemben is. Napközben viszont változott a hangulat és majdnem teljes nyereségét elveszítette a magyar valuta. A befektetők figyelme egyszerre irányul a nemzetközi politikai-monetáris fejleményekre és a mai sűrű makroadat-naptárra, amelyek rövid távon irányt adhatnak az árfolyamoknak. A dollár mozgása, a jen körüli feszültségek és az amerikai inflációs-növekedési kilátások együtt dönthetik el, hogy a magasabb volatilitás milyen kilengéseket okozhat

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×