Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Nyitókép: Pexels.com

Ezt a húsvétot még talán "megússza" a tojásár, de aztán...

A gabonaár-robbanás magával fogja rántani a tojás árát is, a termelők ugyanis kezdenek igen nagy bajban lenni.

A tavalyi áron vásárolhatjuk meg idén az ünnepekre készülve a tojást, a termelők egyelőre még nem érvényesítették a takarmányárak emelkedését - mondta az InfoRádiónak a Tojásszövetség mezőgazdasági titkára, Molnár Györgyi.

"Akár a piacon, akár a boltokban 35 és 50 forint között mozog a darabár. Bizonyos áruházláncok még akcióznak is, amiért köszönet illeti őket. Közben viszont

50-60 százalékkal drágább lett a takarmány, a gabonafélék ára pedig akár 150-170 százalékkal is emelkedhetnek a második félévre, vagyis egy nagyon csúnya folyamat indult a termelők számára,

nem tudnak emelni az eladási oldalon" - részletezte Molnár Györgyi.

Ez pedig összességében azt jelenti, hogy a következő hetekben, hónapokban jelentősen drágulhat majd a tojás.

A minőséget tekintve a Tojásszövetség szerint mindegy, hogy az ember hol, piacon vagy kisboltban, nagyáruházban vásárol.

"Nekem az vált be, hogy van egy cég, amelyet ismerek, és az ő termékét vásárolom. Azt mindenképpen lehet ajánlani, hogy

mindenki magyar termelőtől vásároljon,

minden tojáson rajta van a HU-kód; amit Magyarországon megtermelnek, arra van rálátásunk, nagyon biztonságos, friss, kicsi a szállítási távolság, amivel pedig a környezetet is védjük."

Megjegyezte még, hogy "mi, magyarok a barna héjú, mélysárga színű sárgájú tojást szeretjük", ezt úgy érik el a termelők, hogy barna héjú tojást tojó tyúkokat nevelgetnek, illetve kukoricával etetik a tojókat.

Ha valaki méretben is a legjobban akar járni,

nézze meg a kilóárat az árcédulán,

amit szintén fel kell tüntetni.

A hazai tojásfogyasztás 2013-2014 óta folyamatosan növekszik. Legutóbb 3 darabbal nőtt az éves tojásfogyasztás, a KSH legutóbb 273 tojást mért, egy évben tehát 2,3-2,4 milliárd tojás fogy el Magyarországon egy esztendőben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×