Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Nyitókép: Pexels.com

Öldöklő tolongás alakult ki a TikTok birtoklásáért

A kínaiak kényelmes pozícióban vannak, az amerikaiak nagyon éhesek.

Sajtóhírek szerint a Microsoft és a Twitter mellett az Oracle amerikai szoftverfejlesztő konszern is beszállt a TikTok videomegosztó közösségi hálózat amerikai ágának megszerzéséért folyó versenybe.

A Financial Times című brit üzleti napilap hétfőn azt írta, hogy az Oracle előzetes tárgyalásokat folytat a TikTok kínai tulajdonosával, és komolyan fontolgatja a fiatalok körében igen népszerű videómegosztó szolgáltatás tulajdon- és üzemeltetési jogának megszerzését az Egyesült Államokra, Kanadára, Ausztráliára és Új-Zélandra vonatkozóan.

A TikTok a kínai ByteDance vállalatcsoport tulajdonában van, amely a platform Kínában működő, cenzúrázott verzióját, a Douyint is üzemelteti. Csaknem egymilliárd felhasználója van szerte a világon.

Az Oracle együttműködik több olyan amerikai befektetővel, amelynek már van részesedése a ByteDance csoportban, köztük a General Atlantic-kel és a Sequoia Capitallel.

A ByteDance és a TikTok annyit közölt, hogy nincs mondanivalója az ügyben,

az Oracle pedig elutasította a lapértesülés kommentálását.

A Reuters hírügynökség pár napja arról számolt be, hogy

a Twitter mikroblog-szolgáltató is megkörnyékezte a kínai tulajdonost,

és előzetes tárgyalásokat folytattak a TikTok amerikai ágának felvásárlásáról.

Ezzel együtt továbbra is a Microsoft amerikai technológiai óriásvállalat az esélyes befutó.

A Financial Times úgy tudja, a Microsoft már nemcsak az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália és Új-Zéland iránt érdeklődik, hanem komolyan fontolgatja, hogy ajánlatot tesz a TikTok globális ágára. Az amerikai vállalat különösen Európa és India iránt érdeklődik, ám a DyteDance az eredetileg meghatározott négy ország mellett nem akar mástól megválni.

Nemzetbiztonsági megfontolásokra hivatkozva Donald Trump amerikai elnök augusztus 6-án írta alá azt a rendeletet, amelynek alapján szeptember 20-tól megtiltanak amerikai személyeknek és vállalatoknak mindenfajta tranzakciót a TikTok anyavállalatával, a ByteDance vállalatcsoporttal, valamint a WeChat üzenetküldő szolgáltatást működtető Tencent kínai internetes óriással. A 45 napos határidőt a múlt héten 90 napra tolta ki az elnök.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Miután újra, egy évre megválasztotta Fidesz-elnöknek a párt kongresszusa, Orbán Viktor zárszót mondott. „Generációváltás kell a párt élén, jöjjenek a harmincasok, negyvenesek. Ezt fogom előkészíteni, ezért kértem csupán egy évet” – mondta a volt miniszterelnök. Előzőleg a Fidesz-kongresszus egyhangúlag megváltoztatta a párt alapszabályát, vége a választókerületi rendszernek. Politikai nyilatkozatokat is elfogadtak a migrációs paktumról és a közjogi méltóságok leváltásáról.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×