eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
A védőmaszkok kötelező használatára figyelmeztető táblák az autóipari alkatrészeket gyártó Eissmann Automotive Hungária Kft. gyárában Nyíregyházán 2020. március 27-én. A gyárban a folyamatos fertőtlenítés mellett több intézkedést is hoztak, a műszakváltásnál nem találkoznak egymással a dolgozók, növelték a vidékieket szállító saját autóbuszaik járatsűrűségét, a gyárba belépők testhőmérsékletét megmérik és minden dolgozónak szájmaszkot kell viselnie.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Kétvállra fektette Nyugat-Magyarország gazdaságát a koronavírus

A legnagyobb vesztesek lehet, hogy mégsem az ott élők, hanem azok, akiknek nem voltak tartalékaik a válság előtt.

Összegszerűen a fejlettebb régiók bukták a legnagyobbat a koronavírus-válságon, ám a legnagyobb vesztesek mégis azok lehetnek, akik az ország keleti régióiban laknak, nagyobb tartalékok nélkül, így hosszabb távon is kisebb vásárlóerővel - derül ki a Világgazdaság friss összeállításából.

Az Intrum és a GKI számaira támaszkodó írásban az áll, a lakossági fizetőképességi index a válság előtti 41,6-ról 18,9 pontra esett, a regionális adatokban nagy az eltérés Magyarországon:

  • a Nyugat-Dunántúlon 46 pontos a csökkenés (jelentős részben az autóipari túlsúly, illetve az osztrák ingázás miatt)
  • a Közép-Dunántúlon 41 (például a Balaton vagy Hévíz teljes leállása hónapokra)

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×