Infostart.hu
eur:
353.72
usd:
309.13
bux:
143587.15
2026. július 7. kedd Apollónia
Nyitókép: pixabay

Érdekes folyamatot indítottak el a magas ingatlanárak

A magas ingatlanárak miatt lakhatási célra is egyre inkább keresik a szuteréneket, amelyeket korábban jellemzően tárolókként hasznosítottak - írta a hétfői Magyar Hírlap.

A cikkben megszólaltatták Benedikt Károlyt, a Duna House munkatársát, aki azt mondta: noha elhelyezkedése és kis alapterülete miatt ez egy jól kiadható ingatlantípus,

számolni kell a lakhatási célú átminősítésre vonatkozó szabályozásokkal is.

Jellemzően a régebbi építésű belvárosi téglaházaknál lehet ilyen ingatlanokkal találkozni, így a kedvezőtlenebb lakhatási körülmények mellé remek elhelyezkedés párosul, ami sokakat hajt a kompromisszum felé.

Benedikt Károly figyelmeztetett arra, hogy szuterén vásárlása előtt az átlagosnál nagyobb figyelmet érdemes fordítani az ingatlan állapotának felmérésére. A föld alatti pozíció miatt

a nedves falak, beázások több kellemetlenséget okozhatnak később, és az is fontos kérdés, hogy elegendő napfény jut-e a lakásba.

A cikk szerint a jó elhelyezkedésű, felújított budapesti szuterének körében könnyen lehet találkozni 500-600 ezer forintos négyzetméterárral. Néhány különleges minigarzonért pedig kiemelkedően sokat kérhetnek az eladók: az Andrássy úton nemrég 23 millió forintért kelt el egy 12 négyzetméteres lakás.

Címlapról ajánljuk

Megfelel-e a jogállamiság követelményeinek - Sulyok Tamás dokumentuma nyilvánosságra került

Közzétette a köztársasági elnök a Velencei Bizottságnak küldött beadványát hétfőn. A Sándor-palota a honlapján olvasható 22 oldalas angol nyelvű dokumentumban Sulyok Tamás azt kéri a testülettől, hogy mondja ki: összhangban áll-e az európai alkotmányos normákkal az a tervezett alkotmánymódosítás, amely idő előtt megszüntetné a köztársasági elnök megbízatását és jogszerű-e egy olyan alkotmánymódosítás, amely kifejezetten az ő megbízatásának megszüntetésére irányul.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×