Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János

Újabb mélypontra zuhant a forint

Az euróval szemben újabb történelmi mélypontra gyengült a forint hétfőn, egy euró 335,41 forint is volt este hét óra előtt a bankközi devizapiacon.

Este negyed nyolckor az euró 335,20 forintot ért, reggel hét óra körül a jegyzés 333,54 forinton állt.

A svájci frankkal és a dollárral szemben is gyengült a forint hétfőn. A svájci frank árfolyama a reggeli 305,26 forintról 308,20 forintra, a dollár árfolyama 302,64 forintról 304,99 forintra emelkedett. Az euró a reggeli 1,1021 dollár után este 1,0990 dolláron állt.

Címlapról ajánljuk
Ilyen volt a világ 2025-ben
Háború, halál, béke

Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×