Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 15. vasárnap Georgina, Kolos
Nyitókép: Pixabay.com

Rossz hír a Skoda jövőjében bízóknak

A kínai piacról igazán rossz hírek érkeztek a cseh gyárhoz.

Visszaesett az első fél évben a legnagyobb cseh autógyár, a Skoda Auto új kocsijainak eladása - írja a Právo című cseh napilap szombaton az autógyár közleményére hivatkozva.

A Skoda az idei első hat hónapban 620 900 személygépkocsit értékesített, ami éves összehasonlításban 4,9 százalékos csökkenést jelent.

A csökkenés legfőbb oka a kínai piac, ahol a Skoda eladásai 23,9 százalékkal estek vissza.

A világ többi piacain együttvéve 1,6 százalékkal emelkedett az értékesített Skoda személyautók száma.

Kínában a Skoda az első fél évben 125 900 autót adott el. A kínai eladás már több mint egy éve folyamatos. A csökkenés tempója júniusban viszont már csak 13 százalékos volt - mutat rá a lap.

Nyugat-Európában az első hat hónapban 275 700 Skoda márkájú autó vettek meg, ami éves összehasonlításban 3 százalékos növekedés.

A legkeresettebb modell továbbra is az Octavia, amelyből 185 700 darab kelt el. Ez éves szinten 11,9 százalékkal kevesebb.

A Skoda Auto menedzsmentje az év második felében az eladások növekedésére számít, elsősorban a Scala és a Kamiq nevű új modellek piacra kerülése következtében. Piacra kerül a modernizált Superb luxuskocsi és Superb Scout nevű új változata is.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

A huszonnyolcadik évértékelő beszédét tartotta Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A miniszterelnök szerint „a Brüsszel–nagytőke–Tisza koalíció” háborúba akarja vinni az országot, hogy elvegyék az emberek pénzét. Amíg nemzeti kormány van, nem, nem és nem: nem küldünk fegyvereket, nem küldünk pénzt, és nem vihetik el a fiataljainkat a háborúba – mondta Orbán Viktor, aki szerint a 2026-os a győzelem éve lesz: a családoké, a fiataloké, Magyarországé és a Fidesz–KDNP-é.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×