Infostart.hu
eur:
355.04
usd:
311.71
bux:
139468.07
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér
Nyitókép: Pixabay

Mégiscsak vége lehet a szuperállampapír forgalmazásának

A Pénzügyminisztérium folyamatosan vizsgálja, meddig árusítsák.

A Magyar Állampapír Plusz (MÁP+) forgalmazói hihetetlen rohamról számoltak be, csak a Magyar Államkincstárnál 106 milliárd forintnyit jegyezhettek igen rövid idő alatt. A teljes jegyzés ötöde a Magyar Államkincstáron keresztül zajlott, a többi 420 milliárd forintnyit másutt jegyezte a lakosság. Ahol volt online lehetőség, éltek is vele. A 10 legnagyobb befektetési alapnál közben összesen 60 milliárd forintnyi vagyoncsökkenést észleltek a vizsgált időszakban - az egyébként sejthető volt, hogy a MÁP+ nagy változásokat hoz.

A kormányzati közlések eddig arról szóltak, hogy bár eredetileg százmilliárdos kerettel indult az állampapír, és csak az első héten ennek több mint ötszörösét vette meg a lakosság, az állam nem állítja le a forgalmazást.

Gulyás Gergely a csütörtöki, 136. Kormányinfónviszont váratlanul arról beszélt, hogy most 5000 milliárd forint a terv a teljes kibocsátásra, de meglehet, hogy hamarabb lezárják a jegyzést. Ennek a lehetőségét a Pénzügyminisztérium folyamatosan vizsgálja.

A Kormányinfót élőben tudósítottuk, a többi témáról itt olvashat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Új globális gyógyszervilágrend alakul, egymást érik a sokkok – akciótervet sürgetnek a hazai gyógyszergyártók

Új globális gyógyszervilágrend alakul, egymást érik a sokkok – akciótervet sürgetnek a hazai gyógyszergyártók

Magyarországon Európán belül is jelentősen alacsonyabbak a gyógyszerárak, és ezért nagyon sok új gyógyszer nem kerül be a magyarországi piacra – figyelmeztetett az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója. Szalóki Katalin az InfoRádióban azt mondta, azonnali beavatkozásra lenne szükség, amit főleg az amerikai árpolitika okozta globális sokkhullámok és az itthon tapasztalható kettős szorítás indokol.

Szakértő: ijesztő a jelentés a Németországban terjedő extremizmusról

Oroszország, Kína, valamint a szélsőjobboldali és szélsőbaloldali csoportok egyaránt növekvő fenyegetést jelentenek Németországra – közölte Alexander Dobrindt német belügyminiszter a belső hírszerzés jelentését bemutatva. Bauer Bence szakértő szerint a trend növekvő, a német társadalom egyre inkább elmozdul az extremizmusok irányába, de a külső fenyegetés is egyre erősebb: orosz szervezésű kibertámadások és szabotázsakciók, iráni, pakisztáni, marokkói titkosszolgálati műveletek terepe lett Németország.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
Gyanús részvényügyletek és milliárdos bevételek: nagyot gazdagodott hirtelen Trump

Gyanús részvényügyletek és milliárdos bevételek: nagyot gazdagodott hirtelen Trump

Donald Trump szerdai nyilatkozataiban elhárította a 2025-ös vagyonnyilatkozatában szereplő tetemes összegeket firtató kérdéseket. Az elnök azt állította, hogy befektetési döntéseit külső vagyonkezelők hozzák meg, ő maga pedig pusztán azért gazdagodik, mert emelkedik a tőzsde. A dokumentum szerint tavalyi bevétele több mint háromszorosára nőtt az előző évhez képest, ami elsősorban a kriptovaluta-üzletágnak köszönhető - tudósított a Cnbc.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×