Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Németországban folytatja a tárgyalásokat Fellegi

Németországban folytatja előzetes egyeztető körútját ezen a héten a hiteltárgyalásokkal megbízott magyar tárgyalódelegáció vezetője. Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter hétfőn és kedden tárgyalásokat folytat - többek között - Mario Draghival, az Európai Központi Bank elnökével valamint Jens Weidmann-nal, a Német Szövetségi Bank elnökével. A megbeszéléseken részt vesz Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke is.

Kétnapos útja során Fellegi Tamás találkozik Wolfgang Schäuble szövetségi pénzügyminiszterrel, vezető kormányzati politikusokkal és németországi bankvezetőkkel.

A tárca nélküli miniszter csütörtökön Bécsben folytat megbeszéléseket az osztrák jegybankelnökkel és Maria Fekter pénzügyminiszterrel.

Fellegi Tamás pénteken Brüsszelben egyeztet Olli Rehnnel, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi kérdésekben illetékes alelnökével.

Fellegi Tamást múlt csütörtökön fogadta Washingtonban Christine Lagarde, a nemzetközi Valutaalap főigazgatója, aki közölte: az IMF csak készenléti hitelmegállapodást kötne Magyarországgal, és a tárgyalások megkezdéséhez a stabilitás iránti elkötelezett, konkrét lépéseket vár a magyar kormánytól.

Címlapról ajánljuk
Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Az utóbbi években szinte feltartóztathatatlan fejlődésnek indult a kínai autóipar, különösen az elektromos járművek területén jelentős az előretörés. Ennek okairól az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt Szécsényi Gábor, Az Autó című szaklap főszerkesztője, aki szerint kutatásban élen járnak, a gyártásuk olcsóbb, az akkumulátortechnológiában pedig óriásit léptek előre a kínaiak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×