Infostart.hu
eur:
359.75
usd:
315.48
bux:
143471.05
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga

Zárt és nyílt részvénytársaságok szabályozása

A gazdasági társaságokról szóló törvény módosítása alapján a hazai részvénytársaságoknak már nevükben is kötelező feltüntetni, hogy zárt- avagy nyíltkörűen működnek.

Jóllehet, az Európai Unióban nincs ilyen rendelkezés, az Igazságügyi Minisztérium főosztályvezető-helyettese szerint a magyar jogszabály éppen kötelező érvénye révén ad könnyítést a részvénytársaságoknak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter is felszólal, új alkotmánybírát választhat hétfőn az Országgyűlés

Magyar Péter is felszólal, új alkotmánybírát választhat hétfőn az Országgyűlés

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdi újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés, amely hétfőn megválaszthatja Sonnevend Pál egyetemi tanárt alkotmánybírónak Hende Csaba helyére. Megvitatják a vagyonvisszaszerzési hivatalról és az ügynökakták nyilvánosságra hozásáról szóló törvényjavaslatokat is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×