Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
327.88
bux:
109088.75
2025. december 5. péntek Vilma
A felkelő hold a kékestetői tévétorony mellett, Apc közeléből fotózva 2020. február 9-én.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Ma történik valami a Holddal – videó

Nálunk az év legnagyobb teliholdjában lehet majd gyönyörködni, a Föld túloldaláról pedig a teljes holdfogyatkozás felvételeit érdemes nézni.

Az idei esztendő legnagyobb méretű teliholdját figyelhetjük meg szerdán, ráadásul kedvező fényviszonyokkal kel majd fel a telihold, nagyjából negyed órával a napnyugtát követően – írja honlapján a National Geographic.

A holdkelte ideje keleti határainknál 20:33, Budapesten 20:45, nyugati határainknál pedig 20:54 lesz.

Azt is megemlítik, hogy szerdán (nálunk napközben) a Csendes-óceán régiójában, így pl. Alaszkában, Pápua Új-Guineában, Új-Zélandon, Ausztráliában és az Antarktiszon teljes holdfogyatkozás lesz, ezt internetes közvetítésben láthatjuk majd.

Az élő közvetítés például itt nézhető magyar idő szerint délelőtt 10.45 perctől:

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×