Infostart.hu
eur:
356.12
usd:
311.31
bux:
143054.02
2026. július 13. hétfő Jenő
St Michaels Mount, Marazion, Cornwall, England, UK.
Nyitókép: Andrew Michael/Getty Images

Kastélyfelügyelőt keresnek Szent Mihály-hegyére

Csodaszép helyen van, de vannak kényelmetlenségek is.

Bentlakó kastélyfelügyelőt keresnek a Cornwall partjai közelében lévő Szent Mihály-hegy történelmi szigetére. Olyanok jelentkezését várják, akik legalább heti öt éjszakát eltöltenének a várban, és el tudják látni a karbantartási feladatokat.

Aki azonban tengeribetegségtől szenved, nem alkalmas a feladatra, dagály idején ugyanis az ingatlant kizárólag hajón lehet megközelíteni.

"Ha itt élsz, az a legjobb, hogy minden ablakból tengerre néző kilátásod van. A legrosszabb pedig, hogy nem rendelhetsz házhoz pizzát" – idézi Duncan Murdochot, a vár gondnokát a BBC hírportálja.

A sziget a brit műemlékvédelmi hatóság és a St Aubyn Estates ingatlanokkal és turizmussal foglalkozó vállalkozás kezelésében van, a kastélyban pedig a St Aubyn család lakik.

Közlésük szerint diszkrét és tapintatos embert keresnek, akinek feladatai közé tartozik a kétkezi munkák mellett a nyilvános helyiségek napi ellenőrzése is.

A kastély építése 1135-ben kezdődött. A sziget a parttól nagyjából 500 méterre található, Marazionból érhető el komphajókkal. Apály idején egy töltésúton is megközelíthető.

Nevét Szent Mihályról kapta, aki állítólag megjelent egy csoport halásznak 495-ben.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter részletes Fidesz-forgatókönyvről írt Sulyok Tamás államfő leváltása ügyében

„Tudjuk, hogy mire készül a bukott állampárt! Tudjuk, hogy a Fidesz kézi irányításra tért át a Sándor-palotában” – írta Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán. Az Országgyűlés hétfőn szavaz az Alaptörvény módosításáról, amely többek között kimondja a jelenlegi köztársasági elnök mandátumának megszűnését is. A kormányfő szerint Sulyok Tamásnak a Fidesz „megtiltotta az aláírást”.
Pár nap alatt 11 milliárd forintot hozott az EU új intézkedése Magyarországon

Pár nap alatt 11 milliárd forintot hozott az EU új intézkedése Magyarországon

Alig kilenc nap alatt több mint 11 milliárd forint átalányvámot szedett be a NAV az EU új, kis értékű csomagokra szabott tarifája alapján. A rekordforgalom ellenére fennakadás nélkül zajlott le az átállás, amit azért kellett végrehajtani, mert az EU egyre szigorúbb eszközökkel próbálja visszaszorítani a Kínából érkező olcsó termékek dömpingjét. Az, hogy az intézkedés költségét milyen mértékben terhelik át a vevőkre, még kérdéses, de a vámmódosítások mindenképpen jobb helyzetbe hozzák az európai kereskedőket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×