Infostart.hu
eur:
389.24
usd:
331.33
bux:
108783.37
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia

Országos fagyokat hoz a hétvégi hidegfront

A Magyarország felett átvonuló hidegfront mögött szárazabb, mintegy 10 fokkal hidegebb levegő érkezik fölénk, emiatt az enyhe tavaszi időnek vége. A hét végén éjszaka országos fagyra számíthatunk és a délutáni hőmérséklet is jóval alacsonyabb lesz a korábbinál.

Szombaton legtovább a Duna-Tisza közén maradnak felhős tájak, ahol még hajnalban is előfordulhat kisebb záporos csapadék (hó formájában).

Napközben országszerte napos idő lesz, emellett gomolyfelhők is képződnek, de csapadék nem valószínű.

Fokozatosan veszít erejéből az északi szél, amely éjszaka és délelőtt még azért nagy területen marad élénk, majd délutántól fokozatosan mérséklődni kezd.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1 és -7 fok között alakul.

A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton jobbára 4 és 8 fok között változik.

Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: a Golf-áramlat és az éghajlatváltozás térdre kényszerítheti Európát

Ürge-Vorsatz Diána: a Golf-áramlat és az éghajlatváltozás térdre kényszerítheti Európát

Lassul a Golf-áramlat. Ha leáll, az katasztrofális következményekkel jár Európa számára, térdre kényszeríti a kontinenst – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Ürge-Vorsatz Diána fizikus, klímakutató, a CEU professzora, az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke. Vázolta azt is, hogy milyen időjárás lehet 2050-re Európában, milyen lesz egy átlagos nyári vagy téli nap és kiknek a halandósága fog megnövekedni.

Orbán Viktor: az EU nagyon veszélyes ösvényre lépett

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Európai Unió nagyon veszélyes ösvényre lépett azzal, hogy megkerülte az egyhangúságot a befagyasztott orosz vagyonról szóló, eddig félévente egyhangú döntést igénylő határozatoknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×