Infostart.hu
eur:
386.11
usd:
331.63
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
Az 51. Kékszalag Nagydíj tókerülő vitorlásverseny mezőnye Balatonkenesénél 2019. július 18-án.
Nyitókép: MTI/Varga György

Újabb hőség a láthatáron, itt a friss előrejelzés

A bőséges csapadékkal járó hidegfront után fokozatosan melegszik a levegő, így már láthatáron a következő hőségperiódus.

A hidegfront nyugatról kelet felé haladva nagy mennyiségű csapadékot hagyott az országban. Az Északi-Középhegységben 50-100 mm eső is lehullott viszonylag rövid idő alatt - áll az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében.

Csütörtökön a hajnali 12-14 fokos hűvösség után napközben már a napsütésé lesz a főszerep, 25-27 fok közötti maximumokra számíthatunk.

Pénteken tovább melegszik valamelyest a levegő, mérsékelten meleg, gomolyfelhős időre van kilátás helyenként kialakuló záporokkal, zivatarokkal, feltámadó északnyugati széllel. A minimumok 10-18, a maximumok 23-27 fok között alakulnak.

A hosszú hétvégén ismét 30 fok körül alakulnak a maximumok sokfelé.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×