A WHO ezen lépésével azt érte el, hogy diagnózis lett a videojáték-függőség - mondta Tari Annamária pszichológus az InfoRádióban. Ez azt jelenti - tette hozzá - hogy a pszichiátrián az orvos a tünetek alapján felállíthatja ezt a diagnózist.
Tari Annamária azt is elmondta, hogy
életet fenyegetővé is válhat a videojátékozás szélsőséges esetben.
"Rémes történeteket lehet hallani a Távol-Kelet országaiból, hogy milyen mértékűvé válik a kiskamaszok addikciója, napi 10-14 órát töltenek a gép előtt folyamatos játékkal, evés és ivás nélkül" - emelte ki a pszichológus.
Tari Annamária fontos lépésnek tartja, hogy foglalkozik ezzel a WHO, és hogy ez az állapot nem marad a hétköznapi élet egy legyintéssel elintézhető jelensége, amit az információs kor hozott nekünk.
Az e-sport veszélyei
Az e-sport olyan stratégiai játék, amit a játékosok edzőtermekben gyakorolnak napi szinten, sokan pedig munkaként tekintenek rá. Nem is csoda, hiszen nagy karrierrel és gazdagsággal kecsegtető életutat festenek fel, de a valóság más. Financiális szempontból még feltáratlan terület: biztos nagyon komoly érdekek fűződnek hozzá, hogy ez működjön - mondta Tari Annamária.
Tekinthető akár munkának, de betegségnek is. Tari Annamária szerint az információs korban az e-sport egy furcsa dolog, és nem tekinthető sportnak a szó szoros értelmében.
"Ahogy az olimpiai sportágakban, az élsportolók egy nagyon vékony szeletet jelentenek az összes sportolóhoz képest, úgy az e-sport szerintem egy veszélyes terep.
Egy szülőnek nagyon meg kell gondolnia, hagyja-e a gyermekét, hogy ezt válassza hivatásnak"
- vélekedett a pszichológus.