Infostart.hu
eur:
355.72
usd:
312.58
bux:
139468.07
2026. július 2. csütörtök Ottó
Nyitókép: Pexels

Ömlik a pénz az esportba

A hagyományos, globális márkák is megjelentek hirdetőként az esport piacán, mivel ezen a területen egy más csatornán nem elérhető réteget szólíthatnak meg - közölte a PwC szakértője az InfoRádió Okosvilág című műsorában. Zaránd Miklós szerint egyre nagyobb az esport, vagyis a versenyszerű, professzionális videojátékozás piaca.

A globális esport piac tavaly 700 millió dollár volt, idén 900 millióra prognosztizálják. A szakértő szerint évi 20%-os növekedést fog mutatni a piac a következő öt évben. "Arra számítunk, hogy 2020-ra 1,6-1,8 milliárd dolláros lesz ez a piac. A dinamikus fejlődését segíti az, hogy van honnan fejlődni" - mondta az InfoRádiónak Zaránd Miklós, a PwC szakértője.

A szakértő elmondta azt is, hogy a hagyományos hirdetői márkák is kezdik észrevenni, hogy ez a piac rendkívül alkalmas a hirdetésre, ezért elkezdett ömleni a pénz ebbe a sportágba.

"A szponzoráció és a hirdetések fogják továbbra is adni a bevételek felét, a másik fele pedig médiajogokból, játékkiadói díjakból, illetve jegyeladásokból jön majd össze. Ezeket a fiatalokat sehol máshol nem lehet elérni, nem néznek tv-t, egy nehezen elérhető célcsoport. Viszont nagyon sok adat áll róluk rendelkezésre" - mondta Zaránd Miklós.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerdán, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×