Infostart.hu
eur:
384.96
usd:
331.97
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Nézze meg a kutya és vadmacska barátságot!

Egy kutya egy afrikai vadmacskát fogadott örökbe kölykei mellé Németországban. A különleges állatcsalád békében és boldogságban él egymással.

Katijnga örökbe fogadta Shakirát - a hír különlegessége az, hogy előbbi egy kutya, az utóbbi pedig egy afrikai vadmacska, amelyet anyja egy München melletti állatkertben eldobott magától, testvérei pedig mind elpusztultak.

A mindössze 14 napos szervál Roland Adam kezei közé került, aki gondos "pótanyaként" minden nap két órát töltött azzal, hogy etesse az akkor még mindössze 1 kilós jószágot.

Hat hét gondozás után úgy döntött, hogy Shakirát bemutatja Katijngának, a Rhodéziai ridgebacknek (Afrikai oroszlánvadász kutyának), amely azonnal 11 kölyke mellé fogadta a pöttyös macskát.

"Bújócskázik, sőt még verekszik is a kutyakölykökkel. Amikor pedig elfáradnak, együtt fekszenek le pihenni" - mondta az állatgondozó, aki szerint Shakira és újdonsült anyukája között nagyon erős kötődés alakult ki.

Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×