Infostart.hu
eur:
384.53
usd:
330.3
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Nyitókép: NAV

Drón jött át a magyar határon, léptek az egyenruhások - képek, videó

Milliós csomagok hullottak az égből.

Milliós csomagok hullottak a csillagos égboltról Szabolcs-Szatmár Bereg vármegyében. A légteret próbálták kihasználni a csempészek, amit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai sikeresen megakadályoztak – közölte a NAV.

A pénzügyőrök a rendőrökkel közösen éjszakai terepszemlére indultak a Tuzsér és Komoró közti külterületen. Az egyenruhások a légtérből halk motorhangra lettek figyelmesek, majd folyamatos tompa puffanásokat hallottak. A csomagok landolása után egy ember érkezett a több mint ezer doboz zárjegy nélküli „légipostájáért”, őt a hőkamerák buktatták le.

Összesen 1190 doboz adózatlan füstölnivaló repülte át az eget, aminek megtalálásában Koda, a NAV cigarettakereső kutyája segített – számolt be az esetről a NAV.

A pénzügyőrök a több mint 2,6 millió forint értékű adózatlan dohányterméket lefoglalták. A 23 éves kisvárdai férfi ellen jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény gyanúja miatt indítottak eljárást, aki közel négymillió forint bírságra is számíthat.

A NAV pénzügyőrei még a levegőben is folyamatosan óvják a beérkező csempészárutól a magyar határszakaszt.

Koda beszerzéséhez az Európai Unió CCEI programja nyújtott pénzügyi támogatást.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×