Infostart.hu
eur:
387.85
usd:
330.99
bux:
109278.66
2025. december 18. csütörtök Auguszta
Nyitókép: Pixabay

Kiszolgálta magát borravalóval a prostituált

A férfi 2500 forintja bánta, a bankkártyájáról nem tudott pénzt levenni a nő.

A Kecskeméti Járási Ügyészség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntettének kísérlete és lopás vétsége miatt vádat emelt egy nővel szemben, aki szexuális aktus közben ellopta a sértett férfi pénztárcáját, majd az abban talált bankkártyával nem sokkal később fizetni próbált – írja közleményében a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség.

A vádirat szerint a prostitúciós tevékenységet folytató vádlott 2022 márciusában Kecskeméten beszállt a sértett gépkocsijába és egy félreeső helyre mentek a szexuális aktus lebonyolítása érdekében. Ennek során a nő a férfi nadrágjának farzsebéből kivette a pénztárcáját, amelyben a bankkártyája és iratai is benne voltak, majd azzal távozott a helyszínről.

A vádlott a pénztárcában talált 2500 Ft-ot rögtön elköltötte. Nem sokkal később egy áruházban az általa vásárolt termékeket a lopott bankkártyával akarta kifizetni, mivel azonban a sértett a bankkártyáját időközben letiltotta, a fizetés sikertelen volt. A kecskeméti rendőrök a nőt rövidesen előállították és az intézkedés során megtalálták nála a lopott pénztárcát, az összes okmánnyal és bankkártyával együtt, így a férfinak csak 2500 Ft kára keletkezett.

Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Hullámvasúton a forint, sorra jönnek a meglepetések

Hullámvasúton a forint, sorra jönnek a meglepetések

Jelentős mértékben gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama az elmúlt napokban az euróval és a dollárral szemben. A piaci mozgás hátterében nagyrészt az MNB keddi sajtótájékoztatóján elhangzott gondolatok állnak, amelyek a magyar jegybank lazuló előretekintő iránymutatását és - az adatok megfelelő alakulása esetén - a kamatcsökkentési ciklus megkezdését vetítették előre. Az MNB kommunikációs hangvételének puhulására erős piaci reakció érkezett: a forint árfolyama a döntés óta közel 6 egységet emelkedett az euróval és a dollárral szemben is, ami körülbelül 1,5 százalékos gyengülésnek felel meg. A forint gyengülő tendenciája kezdetben ma is folytatódott (az euró jegyzése már az október vége óta nem látott 390-es szint felett is járt), Kurali Zoltán MNB-alelnök óvatosságot hangsúlyozó megszólalása azonban fordulatot hozott a devizapiacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×