Infostart.hu
eur:
359.17
usd:
309.12
bux:
130632.44
2026. május 22. péntek Júlia, Rita
Metal police handcuffs isolated on black background, copy space, 3d illustration
Nyitókép: Rawf8/Getty Images

Korrupció miatt őrizetbe vettek egy adóhivatali dolgozót

Egyéb cselekmények mellett a gyanúsítás szerint a büntetőeljárás elkerülését ajánlotta.

Korrupciós cselekmények miatt meggyanúsítottak és őrizetbe vettek egy adóhivatali dolgozót - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség A Győri Regionális Nyomozó Ügyészség csütörtökön több helyszínen hajtott végre bűnügyi akciót a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Közép-Dunántúli Bűnügyi Igazgatósága és a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság közreműködésével.

A gyanú szerint a NAV egyik megyei adó- és vámigazgatósága igazgatási ügyintézőjeként dolgozó férfi 2021. decemberében folyamatban lévő adóigazgatási eljárással kapcsolatos információkat árult el az ügyben érintett gazdasági társaság ügyvezető tulajdonosainak. Emellett felajánlotta közreműködését azzal kapcsolatban is, hogy - állítása szerint - hivatalos személyek megvesztegetésével elérhető: az ügyben ne induljon büntetőeljárás. Közbenjárásáért milliós ellenszolgáltatást kért az adóhivatali dolgozó.

2022 áprilisában az ügyintéző egy másik embertől a hivatali működésével kapcsolatban kért nagyobb összegű jogtalan vagyoni előnyt arra hivatkozva, hogy adóigazgatási eljárás folyik vele szemben. Később a férfi valótlanul hivatkozott arra a vállalkozónál, hogy "súlyosbodott az eljárás", és újabb kétmillió forintot kért. Így az adóhivatali ügyintéző minden alap nélkül négymillió forintot vett át a vállalkozótól.

A Győri Regionális Nyomozó Ügyészség hivatali vesztegetés elfogadása és más korrupciós cselekmény miatt nyomoz az ügyben, és indítványozta a meggyanúsított ügyintéző letartóztatását - olvasható Központi Nyomozó Főügyészség közleményében.

Címlapról ajánljuk
Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

A szlovák Alkotmánybíróság megsemmisítette a Legfelsőbb Bíróság korábbi döntését, és kimondta, hogy a magyar földtulajdonos alkotmányos panaszai jogosak voltak. A döntés értelmében ismét el kell ismerni Bositsék tulajdonjogát azokra a földterületekre, amelyeket az állam a Beneš-dekrétumokra hivatkozva próbált elkobozni.

Horn Gábor: most legalább akkora a feladat, mint 1990-ben, csak nincs annyi idő elvégezni

Nem kormányváltás, hanem rendszerváltás történt – így értékeli a Tisza Párt kétharmados győzelmét a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke. Horn Gábor az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt: még legalább egy hónap kell ahhoz, hogy kiderüljön, mi várható az új kormánytól.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×