Infostart.hu
eur:
361.4
usd:
316.47
bux:
0
2026. július 21. kedd Dániel, Daniella

Újabb korrupt határrendészeket fogtak el a záhonyi határnál

Ismét korrupcióval gyanúsított rendőröket fogtak el a záhonyi határrendészeti kirendeltségen - számolt be az M1 aktuális csatorna hétfőn, esti Híradójában. Az M1-nek Pintér Sándor belügyminiszter hangsúlyozta: könyörtelenül kizárnak mindenkit, aki a korrupcióval megfertőződött.

A Híradó tudósítása szerint a rendőröket a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) leplezte le. Hétfő reggel katonai ügyészek a Készenléti Rendőrség közreműködésével tizenöt rendőrt fogtak el a határnál. Volt, akit az útlevélkezelő fülkéből vittek el.

Több hónapon keresztül sarcolták az utazókat - számolt be az M1, amelynek értesülései szerint a korrupt határrendészek naponta ezer-ezerötszáz eurót is megkerestek.

A házkutatások után Nyíregyházára vitték őket, ahol a Központi Nyomozó Főügyészség gyanúsítottként hallgatta ki őket. Az előállított határrendészek ellen kötelességszegéssel elfogadott vesztegetés miatt indult büntetőeljárás - hangzott el.

Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője az M1-nek azt mondta: a gyanú szerint a záhonyi határrendészeti kirendeltségen szolgálatot teljesítő rendőrök az odaérkező járművek utasaitól, illetve vezetőitől rendszeresen pénzt fogadtak el azért, hogy kisebb-nagyobb szabálytalanságok felett szemet hunyjanak.

A Híradóban felidézték: az NVSZ az idén csak Záhonyban több mint nyolcvan korrupt pénzügyőrt, határrendészt, illetve civilt buktatott le. A korrupt egyenruhások akár 12 év börtönbüntetést is kaphatnak - tették hozzá.

Pintér Sándor belügyminiszter az M1-nek elmondta, az NVSZ fokozta tevékenységét és nagyon módszeresen dolgozik. E munka eredménye az, hogy aki korrumpálódott, azt kizárja magából a testület.

A korrupció olyan, "mint egy rákos daganat, szétszóródik egy szervezetben és tönkreteszi" azt - fogalmazott Pintér Sándor.

Címlapról ajánljuk
Ezért bojkottálta az UEFA elnöke a világbajnoki döntőt

Ezért bojkottálta az UEFA elnöke a világbajnoki döntőt

Nemzetközi sajtójelentések szerint Aleksander Čeferin, az UEFA elnöke a FIFA elleni tiltakozása miatt nem vett részt a vasárnapi világbajnoki döntőn. A szakember számos Infantino-féle kezdeményezést is határozottan ellenez. Az európai viadalokon nagyon más szabályok (és vb-parkolóhelynyi jegyárak) lesznek életben, mint a vb-n.

Érkezhetnek a százezer forintok

A kormányfő napirend előtti felszólalásával kezdődik a parlament kétnapos rendkívüli ülésének második napja, melynek kezdete minden valószínűség szerint még arról fog szólni, hogy miként folytatódhat a köztársaságielnök-választás. A képviselők ezután elfogadhatják az iskolakezdési támogatás bevezetésével összefüggő törvénymódosítást.
inforadio
ARÉNA
2026.07.21. kedd, 18:00
Deák András
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunatársa
Mire számíthatunk a tőzsdéken?

Mire számíthatunk a tőzsdéken?

Ma is elsősorban az iráni fejleményekre figyelnek a befektetők világszerte, illetve a felpörgő második negyedéves gyorsjelentési szezon mozgatja még a tőzsdéket. Ezeken felül fontos gazdasági adatok is jönnek ma: az euróövezetből az EKB banki hitelezési felmérése érkezik, amely a hitelkínálati feltételek szigorodását vagy lazulását és a hitelkeresletet térképezi fel, így a monetáris transzmisszió állapotának egyik legfontosabb visszajelzése. Ezt követi a német és az euróövezeti ZEW gazdasági hangulatindex, amely az elemzők és intézményi befektetők várakozásait méri, és előretekintő mutatóként érzékenyen jelzi a konjunktúra fordulópontjait. Ázsiában felemás kereskedést láthattunk, Európában inkább emelkedéssel indulat a nap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×