Infostart.hu
eur:
364.66
usd:
316.54
bux:
146563.2
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina
Nyitókép: Pixabay

Kengurut ütött el egy autó Orosházán

Az állat már Budapesten gyógyul, de azt nem tudni, hogy került Békés megyében az utcára.

Egy munkásszállító kisbusz sofőrje kedd reggel Orosházán arra lett figyelmes, hogy az előtte haladó autós hirtelen félrerántja a kormányt és utána továbbhajt. Meglepve tapasztalta, hogy egy kenguru volt a hirtelen manőver okozója – írja az oroscafe.hu.

"Megálltam és még mielőtt nagyobb baj történne, az utasokkal együtt lekísértük, lesegítettük az útról a sérült állatot. A kutya nagyságú erszényesnek sebesült és valószínűleg törött volt az egyik lába. Értesítettük az állatmentőket és elkezdtük keresni a kenguru gazdáját is" – mondta a kisbusz vezetője.

A hírportál értesülései szerint Budapestre az állatkórházba szállították és minden remény megvan a teljes felépülésére.

A beol.hu az eset kapcsán arra emlékeztet, hogy 2012-ben országosan híre ment egy a megyében felbukkant ausztrál erszényesnek, akit lefotóztak Gyula határában. Állatkerti szakemberek vették a nyakukba az erdőt, de akkor nyoma veszett az állatnak.

Címlapról ajánljuk
Bóka János: nem a pártstruktúrát, hanem a politikai közösséget kell újraépíteni

Bóka János: nem a pártstruktúrát, hanem a politikai közösséget kell újraépíteni

„Mi együttműködve nem működünk együtt” – mondta Bóka János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, aki beszélt az önkritika fontosságáról, a köztársasági elnök leváltásával kapcsolatos jogi álláspontról és Paks helyzetéről is az InfoRádió Aréna című műsorában. Szerinte most van egy meghatározó politikai közösség, ami képviseletet keres magának, és ez a közösség olyan, mint a bakelit: nyomásra, hőre keményedik.

Felmérték: a magyarok 80 százaléka megértette, hogy spórolni kell a vízzel és az energiával, de...

A magyar felnőtt népesség túlnyomó többsége már csökkentette az áram- és vízfogyasztását a jelenlegi energiaválság közepette, a kormány válságkezelése kapcsán ugyanakkor megosztott a lakosság, „a megszokott pártvonalak mentén ítélik meg azt” – derül ki az Europion legfrissebb, a teljes 16 év feletti népességre reprezentatív kutatásából, amelyet az InfoRádióban Bojár Ábel kutatási igazgató foglalt össze.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×