Infostart.hu
eur:
360.72
usd:
309.63
bux:
132046.37
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik

Heten megsérültek egy baranyai buszbalesetben

Heten, köztük gyerekek sérültek meg autóbusz és kamion ütközése következtében hétfőn Babarcnál, az M6-os autópálya és az 57-es út csomópontjában - tájékoztatott a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a honlapján.

A busz sofőrjét tűzoltók szabadították ki a fülke roncsai közül, ő súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett. A mentők a buszon utazó huszonnyolc gyerekből ötöt könnyű sérülésekkel vittek kórházba, rajtuk kívül egy felnőtt is könnyebben megsérült.

Az 57-es út érintett szakaszát a mentés idejére lezárták, az autóbusz utasait mentesítő járat viszi tovább.

Címlapról ajánljuk
Új végrehajtói, felszámolói és közjegyzői rendszer jön – itt vannak a friss kormánydöntések

Új végrehajtói, felszámolói és közjegyzői rendszer jön – itt vannak a friss kormánydöntések

Államilag ellenőrzött végrehajtói rendszer, bírósági kontroll alá kerülő felszámolási eljárások, egyszerűbb és olcsóbb közjegyzői eljárások jöhetnek. Döntött a kormány azbeszt-ügyben, az atomerőmű ügyében, a kormányzati gépkocsikkal és az állami célokra használt honvédségi repülők használatával kapcsolatban is. Elhangzott: az előző kormány meghamisította az idei költségvetést, mert 286 milliárd forint maradt ki az NGM-nél a betervezett fizetendő tételek közül.

Szlávik János elmondta, mit kell tudniuk a nyaralást tervezőknek a hantavírusról

Vizsgálják, hogy a múlt héten evakuált óceánjáró hajón terjedő hantavírus egy emberre ragályosabb változat-e – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Szlávik János, a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője. Beszélt arról is, hogy van-e hantavírus járvány, és Dél-Amerikába biztonságos-e utazni.
Megszólalt Magyar Péter, csúcson a magyar államadósság – hogyan reagál a forint?

Megszólalt Magyar Péter, csúcson a magyar államadósság – hogyan reagál a forint?

Reggel még úgy tűnt, hogy a mai nap is a dollár erősödéséről fog szólni, mivel a piac egyre inkább aggódva figyeli az iráni háború gazdasági hatásait, az elszálló olajárakat és a gyorsuló inflációt, így menedéket keres. Délután azonban kiszivárgott, hogy az USA elfogadhatta az iráni olajszankció feloldását, aminek a hatására a dollár gyengülésbe fordult át, míg a forint tartja magát, sőt, némileg erősödött a nap eleje óta. Eközben az MNB friss adatokat tett közzé, amiből kiderült, hogy négy és fél éves csúcson van a magyar államadósság.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×