Infostart.hu
eur:
355.72
usd:
313.03
bux:
139301.72
2026. június 24. szerda Iván
MCC rövidítést megformázó diákok
Nyitókép: Facebook/MCC Szolnok

Átadták az MCC megújult szolnoki képzési központját, és további nagy beruházások is zajlanak

A Mathias Corvinus Collegium tíz éve kezdte meg tehetséggondozó tevékenységét Szolnokon, ahol már mintegy 200 diák tanul. Mostantól a legmodernebb körülmények között zajlik az oktatás. Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója az InfoRádióban elmondta: valamennyi központjuk nyitott kulturális tér, ahová minden érdeklődőt várnak korsztálytól függetlenül. Arról is beszélt, hol várhatók még hasonló beruházások a közeljövőben.

Szolnokon átadták a Mathias Corvinus Collegium (MCC) felújított központját. A Kárpát-medence legjelentősebb tehetséggondozó intézménye 2015 szeptemberében indította el képzési tevékenységét a Tisza-parti városban. Kezdetben egy kisebb központban folyt az oktatás, majd egyre többen jelentkeztek a Fiatal Tehetség Programba (FIT, 10–14 éves korosztály) és a Középiskolás Programba (14–18 éves korosztály) is, így jelenleg mintegy 200 diák tanul Szolnokon.

Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója az InfoRádióban azt mondta, ahogy évről évre bővültek az évfolyamok, újabb és újabb központokat kellett igénybe venniük, mostanra pedig elérték a végleges üzemméretet, így a szolnoki Magyar utcában átadhatták az új épületegyüttest, ahol a legmodernebb körülmények között és a legkorszerűbb eszközökkel folytatódhat a tanítás.

A FIT Program az általános iskolák felső tagozatos tanulóinak nyújt kiegészítő foglalkozásokat. Az MCC főigazgatója közölte: azok a diákok jelentkeznek ebbe a programba, akik úgy érzik, az átlagosnál több tudással rendelkeznek, még többet szeretnének tanulni a tanórákon túl, többet szeretnének teljesíteni. Szalai Zoltán szerint közben a diákok egy nagyon jó közösség tagjaivá válnak,

rengetegféle hasznos szabadidős és szakmai programon, nyári táborokban vehetnek részt, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a tudásuk gyarapodjon és új képességeket sajátítsanak el.

Kiemelte, hogy a programokhoz nemcsak szolnoki diákok csatlakoznak, hanem a környező településekről is jelentkeznek szép számmal, így például Rákóczifalváról, Szajolról, Besenyszögről, Tiszaföldvárról, Ceglédről vagy Jászberényből is. A Középiskolás Program pedig 14–18 éves fiataloknak indult, akik a középiskolai tanulmányaik mellett a korosztályuknak megfelelő, plusz képzéseken vehetnek részt.

Szalai Zoltán hangsúlyozta: az MCC képzési központjai szerte az országban és a határokon túl is nyitott közösségi terek. Ennek megfelelve a megújult szolnoki központ nemcsak az MCC tanáraié és diákjaié, hanem az egész városból és környékéről várják az érdeklődőket a különböző eseményekre. Egyrészt számítanak a szülők jelenlétére, akiknek a FIT Program szervezői elindították ingyenes programsorozatukat, a Szülők Akadémiáját, másrészt a pedagógusokkal is nagyon élénk, jó kapcsolatokat ápolnak, egyebek mellett előadásokat szerveznek nekik.

A szolnoki Szülők Akadémiáján korábban járt már többek között Kádár Annamária, Tari Annamária, Faragó Tamás, Bagdy Emőke és Győrfi Pál is.

Hetente tartanak nyitott előadásokat is, amelyeken különböző témákat tárgyalnak ki a tudományoktól kezdve a közéleti aktualitásokon át egészen a kultúráig. Az MCC szolnoki központjában is várja az érdeklődőket több korosztályban, és Szalai Zoltán ígérete szerint valamennyien találhatnak az ízlésüknek, érdeklődési körüknek megfelelő programot vagy előadást, amelyek többsége interaktív, vagyis inspiratív, sokféle témát érintő beszélgetésekbe lehet bekapcsolódni.

A szolnoki központ felújítása mellett az MCC az ország más részein is végez hasonló beruházást. Szalai Zoltán külön megemlített két nagy felújítást. Az egyik az egykori Korona/Avas Szálló épülete Miskolcon, a másik pedig Pécsen az egykori Nemzeti Casino épülete, ami évtizedeken keresztül elhanyagolt állapotban volt. Mindkét helyszínen új képzési központja és diákszállása lesz az MCC-nek, és a különböző programok nyitottak lesznek az ott élők számára.

Ezek a beruházások a korábbi építkezések folytatásai, hiszen az MCC Szegeden, Szekszárdon, Székesfehérváron, Nyíregyházán és Békéscsabán is felújított épületeket, illetve átadott központokat, hogy tehetséggondozási programjai minél több gyermekhez eljuthassanak országszerte.

A legtöbb esetben olyan régi, elhanyagolt épületeknek varázsoltak új külsőt, amelyek már inkább problémákat okoztak a városoknak, településeknek.

Ezen beruházásoknak köszönhetően a programokhoz csatlakozó diákok gyönyörű, felújított épületekben, méltó körülmények között gyarapíthatják tudásukat.

„Egyre több fiatal, szülő és tanár tűnik fel ezeken a helyeken. Reméljük, hogy minden városi polgár előbb-utóbb megfordul olyan rendezvényeken, amelyeket az MCC-központokban tartunk” – zárta gondolatait Szalai Zoltán.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Súlyos támadás érte Ukrajna felől az orosz megszállás alatt álló Krím félszigetet, felrobbant a balaklavai erőmű, Szevasztopol város és térsége sötétbe borult. Vlagyimir Putyin orosz elnök tegnap este arról beszélt, hogy tárgyalna Ukrajnával / Amerikával a háború lezárásáról, de továbbra is ragaszkodik az "annektált" megyék teljes egészéhez és Ukrajna katonai semlegességéhez. A frontvonalon szorongatják az oroszok Kosztyantynivkát, a város északi részébe is betöltek a megszálló katonák. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×