Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
fotó:

Sárkányokkal erősít a honvédség

A Magyar Honvédség hamarosan új, korszerű Gidrán páncélozott járművekkel erősíti képességeit, melyeket Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter "a harctér rettegett sárkányiként" jellemzett.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf kiemelte, hogy a Gidránok beszerzése a Magyar Honvédség modernizációs programjának, a Zrínyi 2026 haderőfejlesztési programnak fontos lépése. Ezek a járművek a miniszter szerint "kiváló mobilitást és tűzerőt" biztosítanak a csapatok számára, ami elengedhetetlen a modern harctéren. Képesek gyorsan mozogni, miközben megfelelő védelmet nyújtanak a bennük ülő katonáknak, növelve ezzel túlélési esélyeiket.

A Gidránok nem egyszerűen megvásárolt, kész járművek, hanem komoly magyar hozzáadott értékkel készülnek majd.

A honvédelmi tárca közlése szerint a járművek végleges formájukat itthon, a magyar infokommunikációs- és fegyverrendszerek beépítését követően nyerik el. Ez nemcsak a hazai ipar számára jelent lehetőséget, hanem azt is biztosítja, hogy a Gidránok teljes mértékben illeszkedjenek a Magyar Honvédség specifikus igényeihez és rendszereihez.

A Gidránok mellett a Zrínyi 2026 program keretében már érkeztek, vagy érkeznek többek között Leopard 2 harckocsik, PzH 2000 önjáró lövegek, Airbus H145M és H225M helikopterek, valamint egy sor egyéb modern technológia, melyek mind hozzájárulnak Magyarország védelmi képességeinek soha nem látott mértékű erősítéséhez.

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Jövőre is telt házas lesz a Forma-1-es Magyar Nagydíj – mondta az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. A mogyoródi létesítményben a tavasz első felében ér véget a felújítás záró szakasza. Arról is beszélt, hogy miként valósulhatott meg a külföldi szakértők által is elismert beruházás.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×