Infostart.hu
eur:
382.06
usd:
327.88
bux:
109200.88
2025. december 5. péntek Vilma
Young cute girl exploring quadcopter. Education, future, children, technology, science and modern people concept
Nyitókép: Poike/Getty Images

Hiába a drágulás, ebből nem engednek a magyar családok

A gyermektáborok összehasonlításával foglalkozó Táborfigyelő portál adatai szerint idén nyáron 210 ezer fiatal táborozik Magyarországon. Az árak emelkedtek, és egyre népszerűbbek az olyan táborok, mint a robotépítő, a drónprogramozó és a tőzsdetábor.

Nem csökken a táborozó gyerekek száma a tavalyihoz képest, idén nyáron is mintegy 210 ezer magyar gyermek vág bele legalább egy hetes táborozásba – mondta az InfoRádióban Tóth Béla, a Táborfigyelő vezetője. A szám stabilan tartja magát, és jól mutatja, mennyire népszerű megoldás lett a családok körében a nyári szünet tartalmas eltöltése – tette hozzá.

A szülők többsége, 53 százalék napközis tábort keres a gyerekének, míg 47 százalék az ottalvós táborokat részesíti előnyben. A Táborfigyelő vezetőjének tájékoztatása szerint a legnépszerűbbek továbbra is a sporttáborok, ezeket követik az idegen nyelvi, a technológiai, az informatikai, a katonai és a készségfejlesztő táborok.

„Az igazán trendi újdonságok között pedig ott vannak az extrém és egyedi programok is, például a robotépítés, a tőzsdetábor, vagy a drónprogramozás, amely 2025-ben már egyáltalán nem számít kifejezett ritkaságnak” – mondta a szakértő.

A táborok drágábbak lettek, az egyhetes napközis foglalkozások átlagosan 57 ezer forintba, az ottalvósak pedig 92 ezer forintba kerülnek. Tóth Béla megjegyezte, hogy sok családban a nagyszülők vállalják a táboroztatás megszervezését.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Karácsonyi Signature PRO akció: két hónapig féláron

Karácsonyi Signature PRO akció: két hónapig féláron

Karácsony alkalmából ismét különleges akcióval kedveskedünk olvasóinknak: december 1-jén útnak indított kampányunk keretében fél áron adjuk a Signature PRO előfizetésünket, ráadásul két hónapra. Most még inkább megéri csatlakozni az előfizetők táborához, akik egyedi elemzésekben, máshol nem megtalálható online befektetői rendezvényekben, ingyenes konferenciabelépőkben, különleges tartalmakban részesülnek. És amit ígérhetünk régi és új előfizetőinknek is: folyamatosan fejlesztjük előfizetői tartalmainkat, formátumainkat, hamarosan újabb bejelentésekkel érkezünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 10:02
×
×
×
×