eur:
401.6
usd:
385.53
bux:
88050.2
2025. február 12. szerda Lídia, Lívia
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Young girl with a backpack holding a smartphone. Back to school concept showcasing technology and education.
Nyitókép: FreshSplash/Getty Images

Bombariadó rengeteg hazai iskolában - Orbán Viktor is megszólalt

A gyerekek egy részét hazaküldik - már aki eléri az otthoniakat mobiltelefonon. A miniszterelnök forró dróton van a belügyminiszterrel. "Mi vagyunk Allah haragjának eszközei" - olvasható a hosszú fenyegető levél végén.

Budapesti általános és középiskolákból jelentettek bombariadót értesült az Infostart és más médiumok is, köztük a Mandiner. Az ORFK és a BRFK-hoz már záporoznak a megkeresések az első értesülések szerint 20, de ennél nyilvánvalóan sokkal több iskolát érintő bejelentésekkel kapcsolatban.

A bombariadó budapesti és vidéki iskolákat is érint.

Az InfoRádió értesülései szerint az érintett intézmények között van például a kispesti Kós Károly Általános Iskola, ahol 8 óra körül kellett a diákoknak elhagyni az intézményt. Mivel voltak, akik pulóverben várakoztak az épület előtt, a rendőrség több tanulót is a közeli kapitányságra kísért át melegedni. A tanárok azt kérték, hogy akiknél van mobiltelefon, és elérik a hozzátartozóikat, menjenek haza.

A kispesti polgármester posztolt az ügyben:

A Csepel.info magát a fenyegetést is közzétette - csak erős idegzetűek olvassák!

Az újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskolát kiürítették - a Mandiner értesülései szerint. A rendőrök a helyszínen tartózkodtak. Csepelről is hasonló az értesülés, ott négy iskolában van bombariadó, ezt Borbély Lénárd, Csepel polgármestere a Facebook-oldalán is megerősítette.

A Promenad24 értesülései szerint a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnáziumban is bombariadó volt. A Telex az Óbudai Gimnázium érintettségéről írt, de Soroksárról is érkeztek hírek.

Orbán Viktor miniszterelnök "forró dróton van" a belügyminiszterrel.

Cikkünk frissül.

Címlapról ajánljuk
Kiújulhat a gázai háború a felek keménykedése miatt

Kiújulhat a gázai háború a felek keménykedése miatt

Kitart-e a gázai tűzszünet? Ez a kérdés, miután az izraeli miniszterelnök és az amerikai elnök ultimátumot intézett a Hamászhoz: újítsa fel a túszok elengedését, különben Izrael újrakezdi a háborút. Kemény hangot ütött meg az amerikai külügyminiszter is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.13. csütörtök, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
Digitális arany vs. arany - Melyiké a jövő?– Hova tedd a pénzed?- Interaktív, díjmentes online előadás

Digitális arany vs. arany - Melyiké a jövő?– Hova tedd a pénzed?- Interaktív, díjmentes online előadás

A történelem során az arany mindig is a biztonság szimbóluma volt – egy menedék az inflációval, a gazdasági válságokkal és a pénzügyi bizonytalansággal szemben. Azonban az utóbbi években megjelent egy új versenyző a színen: a Bitcoin, amelyet sokan a „digitális aranyként” emlegetnek. Vajon melyik a jobb értékőrző? Hogyan viselkednek ezek az eszközök hosszú távon? És ami a legfontosabb: melyiké a jövő?

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. február 12. 18:34
×
×
×
×