Infostart.hu
eur:
363.79
usd:
318.84
bux:
144765.41
2026. július 22. szerda Magdolna
2024 tusványos
Nyitókép: Facebook/Orbán Viktor

Orbán Viktor: a magyar gazdaság a fellendülés kapujában áll

Hosszabb szünet után adott ismét interjút a Kossuth rádióban Orbán Viktor. A miniszterelnök a migrációról és az ország gazdasági helyzetéről is beszélt.

Elszoktunk a gazdasági semlegesség kifejezéstől, ritkán hoztuk össze a gazdasággal, most ezt a furcsa szóösszetételt érdemes újra bevezetni - mondta Orbán Viktor A Kossuth Rádió „Jó reggelt Magyarország” című műsorában.

A miniszterelnök szerint az elmúlt hét legfontosabb politikai eseménye a Draghi-jelentés megjelenése volt. Az Európai Központi Bank korábbi elnökének dokumentumából ugyanis, hogy az unió versenyképességével nagy a probléma, kihívói vannak, ellép mellette Kína és az Egyesült Államok is.

A kormányfő felhívta a figyelmet arra, hogy Ázsia felemelkedését figyelembe kell venni. Ebben a helyzetben kétféleképpen lehet reagálni, felvenni a kesztyűt és benevezni a versenybe, vagy blokkosodni, és lezárni a határokat.

"Az unió a védővámok modelljét választotta, ami Magyarországnak nem jó, mert perifériára szorulunk. A kormány álláspontja nem az a jó, ha kirekesztjük a kihívókat, hanem az, ha versenyzünk" - fejtette ki a miniszterelnök.

Kijelentette, hogy Magyarország nem nézheti a gazdaságot a politika szemüvegén keresztül, csak azt veheti figyelembe, hogy mi a magyar emberek érdeke.

Kiemelte, hogy szerinte az Európai Bizottságnak vannak gazdasági tévedései, amire példaként az árstop miatti uniós bírósági döntést hozta fel. Azt mondta, sokan gondolkoznak a magyar kormányhoz hasonlóan, velük kell politikai szövetséget kötni, mert csak együtt lehet megváltoztatni Brüsszel elhibázott lépéseit.

Orbán Viktor a magyar gazdaságról folyó diskurzusról is beszélt, szerinte ezzel kapcsolatban sok a ferdítés. Úgy látja, hogy az ország a növekedés kapujában áll, az inflációt 3 százalék alá szorították, a beruházási mutató jobb, mint az uniós átlag, és a turisztikai számok is meggyőzőek. A fogyasztással kapcsolatban pedig azt mondta, az embereknek két lehetőségük van, vagy fogyasztanak, vagy megtakarítanak, de ezt saját maguknak kell eldönteniük, és nem a közgazdászoknak. Hozzátette, hogy csak a háború, ami keresztülhúzhatja a gazdasági számításokat.

"A világ normális gondolkodású része mindig is békepárti volt" - fejtette ki, majd hozzátette, hogy a békemissziónak az volt a célja, hogy kimozdítsa a Nyugatot a háborúpárti gondolkodásból, ami szerinte sikerült is.

"2015 óta mondja Magyarország, hogy a határokat meg kell védeni. Nyavalygás és önsajnálat helyett mi felépítettük a kerítést, aki nem így gondolkodott, azok bevándorlóország lettek. Magyarország nem lesz az, de csak akkor, ha tovább védjük a határainkat" - mondta Orbán Viktor.

Kiemelte, hogy most már Németországban is azt mondják, hogy meg kell védeni a határokat, tehát ugyanezért nem lehet Magyarországot megbüntetni, hanem el kell ismerni.

Úgy fogalmazott, hogy Olaf Scholz nem magától jutott a migrációs politika szigorítása mellett, hanem azért, mert a német lakosságnak elege lett abból, hogy békés honpolgárokat késeltek meg.

"Mi Magyarországon megkérdeztük, hogy erről mit gondolnak az emberek, most Nyugaton is rájöttek erre" - tette hozzá.

A bérminimumról azt mondta, annak megállapítás múlik a legkevésbé a kormányon, az a legjobb, ha a munkavállalók és a munkaadók minden évben meg tudnak egyezni. Szerinte most is megvan erre az esély, és komoly béremeléssel számol, mert úgy látja van mozgástér.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Lefejezte Zelenszkij a hadsereget, elsötétült a Krím – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Lefejezte Zelenszkij a hadsereget, elsötétült a Krím – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden menesztette az ukrán fegyveres erők főparancsnokát, Olekszandr Szirszkijt. Az egy hete tartó tüntetések kereszttüzébe került Szirszkij helyére Mihajlo Drapatijt érkezik. A demonstrálók Szirszkij leváltása mellett a volt főparancsnokkal konfliktusba került Mihajlo Fedorov visszatérését is követelik a védelmi tárca élére. Zelenszkij ennek kapcsán kijelentette, Fedorovnak egy "érdemeinek megfelelő vezetői pozíciót" ajánlott, mely keretében elősegítheti az ország technológiai fejlődését. Közben áramszünetekről számoltak be az oroszok által megszállt Krímben, és több dél-oroszországi városban tűz ütött ki ukrán csapások következtében. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×