Infostart.hu
eur:
389.54
usd:
337.64
bux:
122583.12
2026. március 12. csütörtök Gergely
Pouring medication or antipyretic syrup into spoon
Nyitókép: DEV IMAGES/Getty Images

Kedvelt gyermekgyógyszert hívtak vissza, nehogy beadja – itt vannak a részletek

Minőségi problémák döntött a visszahívásról a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) elrendelte a „Broncho-Vaxom por belsőleges oldathoz gyermekeknek” nevű készítmény egyik tételének azonnali visszahívását – írja a Pénzcentrum.

A visszahívás a 220132. gyártási számú tételre vonatkozik, amely minőségi problémát mutatott. A hatóság az egészségügyi szolgáltatókat és a betegeket egyaránt felszólította, hogy a problémás gyógyszert vonják vissza, amelyet a gyógyszertárakban lehet kicserélni.

Ez a gyógyszer immunerősítő hatású, és bakteriális eredetű készítményként segít a légúti fertőzések megelőzésében és kezelésében, különösen 12 hónapos kortól 12 éves korú gyermekek számára. A szülők alaposan ellenőrizzék a birtokukban lévő gyógyszerek gyártási számát, hogy elkerüljék a problémás tétel használatát.

Címlapról ajánljuk
Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

A közel-keleti konfliktus kitörésekor óvatosabban foglaltak előre utazást a magyarok, de a bizalmuk helyreállt – mondta az InfoRádiónba a Repjegy.hu online üzletágának vezetője. Holczinger Zoltán szerint a kikapcsolódni vágyók az iráni háború gyors lezárását remélik.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Szamarát támadta Ukrajna, Zelenszkij csapatokat küld a Közel-Keletre - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Szamarát támadta Ukrajna, Zelenszkij csapatokat küld a Közel-Keletre - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Ukrajna ma hajnalban felrobbantott drónokkal egy orosz vegyiüzemet Szamara régióban. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette: Ukrajna drónelhárító csapatokat küld a Közel-Keletre, hogy az olajmonarchiák védekezését segítsék az iráni Sahed-drónokkal szemben. Az orosz hadsereg pokrovszki műveletei a végjátékhoz közelednek: Pokrvoszk 95%-a, Mirnohrad teljes egészében orosz kézre került, az offenzíva Zaporizzsja megyében folytatódik. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai frontvonal és a béketárgyalások szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×