eur:
402.88
usd:
349.66
bux:
98560.68
2025. június 21. szombat Alajos, Leila
Nyitókép: Unsplash

Gyakorlatnak indult, de élesben kellett egy fuldoklót menteni a Dunából

Éppen az életmentést készült gyakorolni a katasztrófavédelem HUNOR szervezete, amikor észrevették, hogy az egyik szállodahajóról segítséget kér a legénység.

Facebook-bejegyzésében adta hírül a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az esetet. Mint írják, nagyszabású gyakorlatra készült tegnap a katasztrófavédelem HUNOR mentőszervezete, amikor az egyik szállodahajóról kétségbeesett matrózok integetésére figyeltek fel.

"A hajók a pesti oldalon hajóztak fel a Dunán, hogy elfoglalják a pozíciójukat a gyakorlathoz. Az egyik kikötött szállodahajóról matrózok integettek, hogy segítség kell. Négy ember megközelítette a Z. hajót, ahol egy ember rekedt a két kikötött szállodahajó között a vízben" - írják beszámolójukban.

A kétségbeesett férfi a horgonyba kapaszkodott, de sehogy sem tudott kijutni a szorult helyzetből.

Később még többen csatlakoztak a mentéshez, az egységek az ott lévő személyzettel közösen végül kiemelték a bajbajutottat. A csapat egészségügyi tagja gyorsan megvizsgálta a kimentett férfit, majd a továbbiakban a mentősök gondjaira bízták.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság külön köszönetét fejezte ki a mentésben résztvevő munkatársainak.

Címlapról ajánljuk

Magyarics Tamás: nehéz helyzetben Donald Trump, fontos döntést kell meghoznia

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy megtámadja-e Iránt, vagy sem – közölte a Fehér Ház szóvivője. Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint az amerikai elnöknek bel- és geolpolitikai, valamint energiaellátási szempontokat is mérlegelnie kell a beavatkozás kapcsán.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Kongatják a vészharangot: az időjárás szörnyű pusztítást végezhet hazánkban, ha ez így megy tovább

Kongatják a vészharangot: az időjárás szörnyű pusztítást végezhet hazánkban, ha ez így megy tovább

Az elmúlt napokban Magyarországon sorra érkeztek a hírek arról, hogy a hazánkban egyre súlyosabbá váló aszályhelyzet kritikus szintet ért el. Sokan reménykedtek ugyan abban, hogy a szárazabb tavaszi hónapok után a hagyományosan csapadékosnak mondható júniusban megérkezik majd a szárazságot enyhítő csapadék, az időjárás-előrejelzések eddig azt mutatják, hogy júniusban egyáltalán nem várható kiadósabb eső hazánkban. A rendelkezésre álló adatok alapján megvizsgáltuk, mi vezetett a jelenlegi, akár a 2022-es nyáron bekövetkezett rekordszárazságot is meghaladó mértékű aszályhelyzethez, valamint, hogy Európában, hogyan alakult a szárazság szintje eddig.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×