Infostart.hu
eur:
355.78
usd:
308.22
bux:
133884.68
2026. június 8. hétfő Medárd
Heroes Square Budapest in morning-Hungary
Nyitókép: Remedios/Getty Images

Borul a forgalom az Andrássy úton és a Hősök tere környékén

A vasárnap délutáni, a Magyar zászló napja című rendezvény miatt 13 órától lezárják az Andrássy utat és a Hősök terét, az érintett BKK-járatok közlekedése módosul.

A BKK tájékoztatása szerint a 105-ös és a 210B autóbuszok várhatóan a kora délutáni órákban módosított útvonalon, az Andrássy út helyett a Podmaniczky utcán közlekednek, a trolibuszok közül a 70-es és a 78-as rövidített útvonalon jár majd, és az Andrássy út-Kossuth Lajos tér közötti megállókat nem érinti.

A 73-as trolibusz nem közlekedik, a 75-ös módosított útvonalon, a Dózsa György út helyett a Hermina út-Állatkerti út útvonalon jár, míg a 76-os trolibusszal módosított útvonalon, a Jászai Mari tér és a Ferdinánd híd (Izabella utca), illetve a Keleti pályaudvar és a Károly körút között lehet utazni.

A korlátozás a 4-es és a 6-os villamosok közlekedését is érinti, ezek várhatóan délután 2 és fél 3 között a dél-budai végállomások és a Blaha Lujza tér, illetve a Jászai Mari tér és az Oktogon között közlekednek. A Blaha Lujza tér és a Király utca között egy ingaszerelvény közlekedik a dél-budai irányú vágányon - közölték.

A BKK alternatív eljutási lehetőségként a kisföldalatti és a 2-es metró igénybevételét ajánlja.

A 20E autóbusz várhatóan délután fél 3-tól egy órán keresztül terelve, a Városligeten át a Hungária körúton jár, a Hősök terét nem érinti, míg a 30-as, a 30A és a 230-as autóbuszok, illetve a 79-es trolibusz várhatóan délután fél 3 és fél 4 között módosított útvonalon, a Dózsa György út helyett a Hermina út-Állatkerti út útvonalon közlekednek – ismertették.

A BKK az utazás megtervezéséhez a BudapestGO alkalmazás használatát ajánlja.

Címlapról ajánljuk
Döntések az Országgyűlésben: megszavazták a képviselők a fizetésük csökkentését

Döntések az Országgyűlésben: megszavazták a képviselők a fizetésük csökkentését

Tisztségviselőket és tagokat választottak négy vizsgálóbizottság élére hétfőn az Országgyűlésben. A parlament egyhangúlag, az ellenzék szavazataival is döntött az országgyűlési képviselői tiszteletdíjak, juttatások, támogatás, valamint az országgyűlési képviselőcsoportoknak járó költségvetési források jelentős csökkentéséről. Magyar Péter többször is utalt rá napirend előtti felszólalásában, hogy az előző ciklusban képviselőnként 7 milliós keretből gazdálkodtak. Most a tényleges képviselői jövedelmek 10-35 százalék között csökkennek, az Országgyűlés működése a következő négy évben 50 milliárd forinttal kevesebbe kerül majd.
Megvan, honnan jöhet az első százmilliárdos spórolás a Tisza-kormánynak

Megvan, honnan jöhet az első százmilliárdos spórolás a Tisza-kormánynak

Már hallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében Magyarország kamatkiadásairól volt szó, amely a GDP 3,8%-át emésztette fel 2025-ben, és ezzel Európa harmadik legmagasabb értékét adta. Hogy milyen ágakon és mennyivel csökkenthető ez az arány, arról Beke Károllyal, a Portfolio Makro rovatának elemzőjével beszélgettünk. A műsor második részében a hazai lakáspiacon elmúlt évben lezajlott drámai átalakulásról volt szó. A témában Sándorfi Balázzsal, a Bankmonitor vezérigazgatójával beszélgettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×