eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Diákok a Semmelweis Egyetem 2021/2022-es tanévének ünnepélyes megnyitóján Budapesten, a Művészetek Palotájában 2021. szeptember 1-jén.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

A világ 250 legjobb egyeteme között szerepel a Semmelweis

Most először tűnik fel magyar egyetem a Times Higher Education világrangsorának 250-es mezőnyében. Az oktatási intézmény 41 hellyel javított tavalyi eredményén.

A Times Higher Education 2023-as világranglistája alapján a Semmelweis Egyetem jelentősen előrelépett: a tavalyi 250-300. közötti tartomány helyett most a 200-250. pozíciók között szerepel, és ezzel ismét a legmagasabban rangsorolt magyar egyetemnek számít – írja a semmelweis.hu.

A világrangsor készítői öt terület mutatói alapján mérik az intézményeket:

  • oktatási környezet,
  • kutatás,
  • idézettség,
  • ipari bevételek,
  • nemzetközi orientáció.

A Semmelweis a legtöbb teületen javítani tudott, legjelentősebbet az idézettség és a kutatás terén.

Az Európai Unió tagállamai között a 64. helyen áll,

jellemzően német, francia és belga egyetemek előzik meg a listán.

Merkely Béla, az egyetem rektora kiemelte: a Semmelweis Egyetem Magyarország és Közép-Kelet-Európa legjobb felsőoktatási intézménye, amely leginkább a tudományos teljesítményének, a világszinten is elismert oktatási minőségének, a nemzetközi vérkeringésben való részvételének, nagy arányú külföldi hallgatói létszámának, valamint a Covid-járványban való kiemelt szerepvállalásának köszönheti kimagasló eredményét a felsőoktatási rangsorokban.

Kiemelte: céljuk, hogy bekerüljenek a világ száz legjobb felsőoktatási intézménye és Európa top öt gyógyító szakegyeteme közé.

A Semmelweis Egyetem az elmúlt négy évben folyamatosan javított pozícióján a világranglistán: 2019-ben még a 491. helyre sorolták, majd 2020-ban a 457., 2021-ben pedig a 426. helyre lépett elő. 2022-ben már a 277. volt, innen lépett előre most a 236. helyre.

A listára 11 hazai egyetem került fel

A Semmelweis a legelőkelőbb helyen jegyzett hazai intézmény, de az első ezerbe került az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 601-800. részbe, míg a Pécsi és a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, valamint az Óbudai Egyetem a 1001-1200 pozíciós tartományban szerepel a rangsorban.

Az összesített rangsor élén az Oxford, a Harvard, valamint harmadik helyen, holtversenyben a Stanford és a Cambridge Egyetemek szerepelnek.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×